Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Zostaw kontakt, a doradca finansowy oddzwoni z najlepszą ofertą!

Zostaw kontakt

HSBC Bank

Historia

HSBC Bank został założony w roku 1865 w Chinach. Nazwa Hongkong and Shanghai Banking Corporation Limited wywodzi się od miejsca, w którym powstał holding bankowy. Przeniesienie siedziby banku do Londynu nastąpiło dopiero w roku 1991. Sam bank jest zaliczany do grona instytucji uniwersalnych i inwestycyjnych.

Obecnie jest to jedna z największych i najprężniej rozwijających się spółek giełdowych na świecie, co najlepiej pokazuje pierwsze miejsce w rankingu „Forebs Global 2000”, które zostało zajęte przez HSBC w 2004 r.

W tym momencie bank posiada blisko 9500 oddziałów w aż 86 krajach.

Polecane produkty

Lokaty bankowe w HSBC

 • Okres trwania lokaty od 1 miesiąca do 2 lat
 • Możliwość założenia lokaty zarówno w PLN, GBP, USD jak i EUR
 • Depozyt podlega oprocentowaniu stałemu, a odsetki są przelewane na konto właściciela dopiero po zakończeniu okresu depozytowego (wszelkie informacje dotyczące oprocentowania podawane są w oddziale banku)
 • Zamknięcie lokaty przed końcem okresu rozliczeniowego skutkuje wypłaceniem zaledwie 20% z pełnej puli odsetek zgromadzonych przez bank
 • Wysokość oprocentowania uzależniona jest również od walut w której zostanie założona lokata, jak i kwoty wejściowej zdeponowanej przez klienta
 • Lokata może zostać automatycznie odnowiona (odsetki mogą trafić zarówno do ręki właściciela depozytu jak i zacząć pracować wraz z pieniędzmi złożonymi na starcie). Oczywiście istnieje również możliwość zamknięcia lokaty po zakończeniu okresu jej trwania.

Konto oszczędnościowe HSBC Advance

 • Możliwość elastycznego dysponowania własnym kapitałem
 • 0 złotych za wszelkie czynności związane z prowadzeniem konta
 • Dostęp do konta przez internet
 • Możliwość prowadzenia rachunku zarówno w PLN jak i EUR, USD, JPY czy CHF
 • Kapitalizacja odsetek związanych z kapitałem zainwestowanym następuje raz na dobę, a dostęp do nich uzyskuje się w wybrany dzień każdego miesiąca
 • Wysokość oprocentowania jest zależna od sumy ulokowanej, jak i waluty w której został ulokowany kapitał

Konto oszczędnościowe Super Saver HSBC Advance

 • Rachunek może zostać założony wyłącznie w złotówkach
 • Korzystne oprocentowanie wynikające z możliwości założenia lokaty tylko w jednej walucie
 • Kapitalizacja odsetek na koncie odbywa się raz na dobę
 • 0 złotych za wszelkie czynności związane z prowadzeniem konta

Oferta banku dla klientów korporacyjnych

Bank posiada bogatą ofertę produktów dostosowaną dla firm w skład, której wchodzą między innymi szeroka paleta planów inwestycyjnych, importowych czy lokacyjnych. Bank poleca również konta firmowe, które ułatwiają inwestowanie na rynkach zagranicznych czy komunikację z firmami co wynika z faktu, iż jest to jeden z najpopularniejszych banków dla firm co przekłada się między innymi na atrakcyjne przewalutowanie kapitału firmowego.

Wszelkich informacji związanych z ofertą należy szukać w oddziałach firmy lub pod numerem telefonu: (+48) 223 540 500

Odstąpienie od umowy

Bank daje użytkownikowi standardowe metody wypowiedzenia umowy, w których skład wchodzi między innymi możliwość rozwiązania umowy w dowolnym oddziale banku- zarówno w Polsce jak i za granicą.

Oczywiście istnieje również możliwość wysłania pisemnego wypowiedzenia, przy czym należy zwrócić uwagę na potrzebę weryfikacji podpisu właściciela konta, co może skutkować odmową wykonania operacji przez niektóre odziały banku. Okres wypowiedzenia nie odbiega jednak od normy i trwa od nie dłużej niż 30 dni.

Sytuacja inaczej wygląda w przypadku klienta korporacyjnego. Wszelkiego typu informacje można uzyskać zarówno w oddziale banku jak i pod numerem: +48 22 354 05 00

Dane kontaktowe

Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa

Telefon: (+48) 22 354 05 00
SWIFT: HSBCPLPW
NIP : 526-02-11-469
REGON : 003871238
Infolinia: +48 22 354 05 00

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty