Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Porównaj oferty kredytów hipotecznych

Zostaw kontakt, a doradca finansowy oddzwoni z najlepszą ofertą!

Zostaw kontakt

Vanquis Bank

Vanquis Bank istnieje na rynku polskim już 2012 roku, a na rynku brytyjskim od 2002 roku. Od czerwca roku 2007 prezesem jego zarządu jest Mike Lenora.

Vanquis Bank jest spółką, która posiada powiązanie kapitałowe z jedną z pierwszych i najpopularniejszych firm pożyczkowych pozabankowych w Polsce- Providentem. Dzięki temu, że swoje usługi świadczy z głównej siedziby usytuowanej w Wielkiej Brytanii, może uniknąć spełniania różnorodnych wymogów, które obowiązują banki zarejestrowane w Polsce.

Polecane produkty

Vanquis Bank oferuje klientom rozmaite pożyczki, które posiadają znacznie łagodniejsze wymogi niż te dostępne w bankach komercyjnych,

lKarta kredytowa w Vanquis Bank

Podstawowym instrumentem w banku jest karta kredytowa z limitem nawet do 5500 zł. Dzięki temu, klienci posiadają możliwość regularnego korzystania z dodatkowej gotówki, a także mogą stworzyć własną historię kredytową i pozytywną weryfikację BIK.

Pożyczka odnawialna w Vanquis Bank

  • Bank oferuje również opłacalną pożyczkę odnawialną, której kwota minimalna to 1100 zł, a maksymalna 5500 zł, tak jak w przypadku wyżej wspomnianej karty kredytowej.
  • Okres trwania pożyczki: 1 rok- do 4 lat
  • Oprocentowanie: 16% w skali roku
  • Zapłata miesięczna za obsługę: 9,95 zł lub19,95 zł (uzależnione od zdolności kredytowej)

Struktura pożyczki jest podobna jak w przypadku karty kredytowej. Kredytobiorca może wykorzystać całą kwotę lub jej część, a w wyznaczonym terminie musi spłacić tzw. minimalną kwotę do zapłaty lub z góry uiścić całościową zapłatę wykorzystanych środków (bez ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu). Odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty. Jeśli klient regularnie będzie opłacał pożyczkę w ustalonym terminie, po 4 miesiącach od otwarcia kredytu może zwiększyć jej limit nawet do 15 000 zł.

Odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą z dnia 12.05.2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. Nr 126, poz. 715 ze zm.) od umowy pożyczki można odstąpić w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Obowiązuje to zarówno w przypadku tzw. chwilówek, jak i pożyczek zaciąganych w banku.

Odstąpić od umowy pożyczki można nawet po wpłynięciu pożyczonych pieniędzy na konto pożyczkobiorcy. Wystarczy stwierdzić, że nie potrzebujemy pożyczki. Nie trzeba jednak podawać powodu rezygnacji. Dotyczy to także pożyczki przez internet.

Odstąpienie od pożyczki jest uznawane po wysłaniu zgodnego ze wzorem wniosku odstąpienia od umowy. Jest na to 14 dni, które liczone są od daty stempla pocztowego znajdującego się na kopercie z wnioskiem. Oznacza to, że można wysłać wniosek o odstąpienie także 14. dnia od daty zawarcia umowy pożyczki i zostanie ona rozwiązana.

Dyspozycję należy złożyć osobiście lub wysłać na adres:
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa

Odstąpienie od umowy pożyczki nie zawiera dodatkowych kosztów. W przypadku, gdy klient otrzyma już pożyczkę na konto, musi ją zwrócić. Oprócz pożyczki jest też zobowiązany spłacić odsetki naliczone za czas obejmujący okres od wypłaty pieniędzy do zwrotu pożyczki wraz z odsetkami.

Na spłacenie udzielonej pożyczki i odsetek pożyczkobiorca ma 30 dni od dnia złożenia wniosku o odstąpieniu od umowy pożyczki. Ten czas obowiązuje także pożyczki tzw. chwilówki, które bywają udzielane na okres krótszy niż 30 dni.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kup ubezpieczenie samochodu bez wychodzenia z domu

Porównaj oferty