Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Konto bankowe dla młodych

Ogólne zasady konta dla młodych

Konto dla młodych to propozycja skierowana przede wszystkim do młodzieży. Właścicielem konta może być osoba od trzynastego roku życia do maksymalnie dwudziestego roku życia. W większości banków jednakże, wraz z ukończeniem osiemnastu lat, należy przejść z konta dla młodych na jeden z rachunków standardowych.

Konto można otworzyć bezpłatnie. Nie są pobierane żadne opłaty również za prowadzenie konta, za przelewy wewnętrzne, ani za wydanie karty. Opłata miesięczna za kartę jest zróżnicowana. Niektóre banki nie pobierają jej wcale, inne pobierają, a jeszcze inne zaczynają ją pobierać dopiero po skończeniu przez właściciela osiemnastego lub dwudziestego roku życia. Istnieje jednak możliwość uzyskania zwolnienia z opłaty. Warunkiem jest wykonanie określonej ilości transakcji lub na określoną kwotę. Te wskaźniki są ustalane indywidualnie przez bank.

Wypłata pieniędzy z bankomatu może się odbywać bezpłatnie lub płatnie. To zależy od banku. Niektóre udostępniają wszystkie bankomaty, inne tylko niektóre.

Jeżeli chodzi o osobiste dokonywanie wpłat na konto, to jest ono z reguły bezpłatne, jeżeli jest wykonywane zarówno za pośrednictwem wpłatomatu, jak i wpłacając w oddziale.

W większości banków, konto dla młodych nie jest oprocentowane. Jest to po prostu zwykły rachunek rozliczeniowy, który pozwala na zarządzanie pieniędzmi, a nie oszczędzanie ich.

Konto może być otwarte przez Internet. Jego użytkowanie niesie ze sobą liczne i różnorodne korzyści, takie jak zniżki w szkołach językowych, zniżki za zakupy, czy zwrot części wydatków wykonanych za pomocą karty płatniczej.

Konto dla młodych nie generuje zysków, ponieważ nie jest oprocentowane. Nie generuje również kosztów, ponieważ większość opłat została tutaj wyeliminowana. To konto, które pozwala wpłacać oszczędności dziecka czy kieszonkowe, a przez to uczy zarządzania finansami osobistymi. Stanowi wprowadzenie do dorosłego życia i dorosłego zarządzania. Jest świetnym przygotowaniem i szkołą. Uczenie młodych ludzi zarządzania finansami na małych kwotach na początek, to umiejętność, którą z całą pewnością w przyszłości docenią. Warto więc uzgodnić zasady funkcjonowania takiego konta z młodym właścicielem i rozpocząć wspólną drogę w świecie finansów.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty