Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Konto studenckie

Zasady

Konto studenckie przeznaczone jest głównie dla studentów. Mogą je założyć osoby między osiemnastym a dwudziestym szóstym rokiem życia. Wystarczy prawidłowo wypełniony wniosek i wciągu zaledwie kilku chwil można stać się właścicielem swojego pierwszego konta osobistego.

Jego najważniejszą zaletą jest brak opłat za prowadzenie oraz brak opłat za wypłatę z bankomatów na terenie całej Polski.

Zalety konta studenckiego

Z całą pewnością, do największych zalet tego konta należy właśnie brak opłat. Zostały wyeliminowane opłaty za prowadzenie rachunku, za wypłaty z bankomatów, ale również za wykonywane z konta przelewy. Za zakupy można zapłacić na dwa sposoby. Jednym z nich jest karta płatnicza dołączona do konta, która również służy do dokonywania wypłat z bankomatów. Drugim sposobem płacenia za zakupy jest telefon komórkowy. Dzięki specjalne aplikacji, telefon może z powodzeniem służyć do realizowania wypłat dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku kart płatniczych. Za pomocą telefonu można również wypłacić pieniądze z bankomatu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim jest BLIK. To znaczne ułatwienie. W razie, gdyby portfel został w domu, telefon z powodzeniem zastąpi kartę, a w ten sposób można zrobić zakupy i wypłacić gotówkę.

Konto jest wyposażone w autooszczędzanie. Wystarczy wybrać tryb oszczędzania, a pieniądze samoczynnie będą się gromadziły na koncie. Do wyboru są trzy tryby. Może to być stała kwota od dokonywanych za każdym razem zakupów (2zł, 3zł, 5zł – decyzja jest indywidualna). Może to być stała wartość procentowa od zakupów, na przykład 5% od wydanych na zakupy pieniędzy przekazywane jest na konto oszczędnościowe. Trzeci sposób to zaokrąglenie. Można określić, czy ma to być zaokrąglenie do 5zł czy do 10zł. Wówczas każde zakupy są automatycznie zaokrąglane, a różnica między pełną kwotą, a rzeczywiście wydaną jest przekazywana na konto oszczędnościowe. Automatyzacja procesu powoduje, że „nagle” na koncie oszczędnościowym pojawiają się pieniądze. Małe kwoty odkładania powodują, że potrącenia przy zakupach nie są odczuwalne.

Warto zwrócić uwagę również na dostępność kredytu odnawialnego do konta. Oczywiście, jego wysokość jest zależna od indywidualnej zdolności kredytowej. Na początku jednak drogi w dorosłości może to być znaczące wsparcie.

Konto studenckie wygasa jednakże z dniem 26 urodzin, kiedy to zostaje przekształcone w normalny rachunek rozliczeniowy. Wówczas jego warunki nie są już tak korzystne, a konto posiada pewne ograniczenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty