Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Konto Walutowe

Konto Walutowe

Ogólne cechy konta walutowego

Konto walutowe to standardowy rachunek bieżący, z tym wyróżnieniem, że jest on prowadzony w wybranej przez klienta walucie. Można z niego dokonywać wypłat, można swobodnie wpłacać pieniądze. Można płacić za zakupy i dokonywać przelewów. Do rachunku dołączana jest również karta płatnicza, która pozwala na dokonywanie różnorodnych transakcji i pobieranie pieniędzy z bankomatu. Mając konto walutowe klient jest nieco mniej uzależniony od kursów walut, a co za tym idzie, przy dokonywaniu częstych i licznych transakcji, może na tym sporo oszczędzić.

Kto powinien założyć konto walutowe

Tego rodzaju rozwiązanie nie jest stosowane powszechnie, ponieważ nie ma też takiej potrzeby by je powszechnie stosować. Konto walutowe jest bardzo charakterystyczne i powinny je zakładać te osoby, które z jakichś powodów dokonują często transakcji właśnie w obcej walucie. W takiej sytuacji, konto walutowe pozwala uniknąć wysokich opłat i prowizji, a także strat na kursie waluty.

Konto walutowe powinny uwzględnić osoby, które bardzo często przebywają za granicą, czy to z powodów prywatnych, rekreacyjnych, czy też z powodów służbowych delegacji. Osoby, które pracują za granicą lub są przez zagraniczną firmę zatrudnione. Jeżeli z jakiegoś powodu otrzymywane jest świadczenie w walucie, to również tego rodzaju konto będzie przydatne. Wszyscy przebywający na okresowych kontraktach lub wymianach studenckich również skorzystają na takim produkcie. Poza tym, wszyscy, którzy często robią zakupy internetowe w sklepach zagranicznych, inwestują swoje pieniądze za granicą lub właśnie w waluty i posiadacze kredytu hipotecznego uzyskanego w walucie. Widać zatem, że grono potrzebujących takiego konta jest dość szerokie.

Gdzie można założyć konto walutowe

Założenie konta walutowego jest niezwykle proste. W zasadzie, w każdym banku jest taka opcja, ale nie we wszystkich bankach warunki są takie same. Niektóre banki oferują znacznie bardziej korzystne opcje, inne pobierają dużą opłatę. Warto sprawdzić i zweryfikować wszystkie dostępne informacje, żeby wybrać konto, które będzie rzeczywiście najlepsze. Przy czym, warto również sprawdzić, czy zakładanie takiego konta nie jest obwarowane, poza kosztami, również jakimiś dodatkowymi wymaganiami lub obowiązkami. Może to być konieczność posiadania konta osobistego w złotówkach w danym banku. Niektóre banki stawiają warunek regularnych wpłat. Jeżeli konto służy pensji, to nie ma problemu, ale jeżeli ma służyć jako konto dodatkowe, to już jest utrudnienie. Jeżeli zaś chodzi o koszty, to sprawdzić należy opłatę za prowadzenie konta, dokonywanie przelewów i wypłaty z bankomatów.

Ogólnie, dla osoby, która często obraca walutą takie konto może się okazać korzystniejsze nawet mimo pewnych opłat. Jest ono bowiem zwolnione z prowizji za przewalutowanie i nie ponosi się ryzyka straty na kursie waluty. Mimo wszystko, przed ostatecznym zdecydowaniem warto sprawdzić dostępne oferty i wybrać dla siebie najlepszą z nich.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty