Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyt na Skuter

Kredyt na Skuter

Dostępne kredyty

Do sfinansowania zakupu skutera mogą posłużyć dwa kredyty. To, który zostanie wybrany zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań osoby, która się na niego decyduje. Należy jednak pamiętać, że kredyt jest niezwykle ważną i odpowiedzialną decyzją. Nie można sobie pozwolić na zbyt lekkomyślne podejście do tematu i nierozważne podjęcie decyzji. Wybór jest między kredytem gotówkowym i kredytem samochodowym. Który będzie korzystniejszy to kwestia bardzo indywidualna.

Kredyt gotówkowy

Przeznaczony na dowolny cel kredyt gotówkowy to rozwiązanie wybitnie proste, łatwe i szybkie. Wystarczy wniosek i kilka dokumentów, by zyskać finansowanie i cieszyć się swoim nowym skuterem. Maksymalny czas kredytowania to 10 lat. Jednak skutery nie należą do bardzo drogich maszyn, więc przy mniejszej kwocie kredytu możliwe jest nawet nieco krótsze zobowiązanie. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to około 60 tysięcy złotych. Jest to wartość w pełni wystarczająca do dokonania zakupu. Istotne jest oprocentowanie, które w tym przypadku jest bardzo wysokie. Powoduje ono, że kredyt jest drogi i kosztowny. Kwota, którą trzeba spłacić jest zaś dość wysoka. Skuter jednak należy w pełni do właściciela i może on nim dowolnie rozporządzać.

Kredyt samochodowy

W przypadku kupowania skutera można również skorzystać z możliwości, jaką jest kredyt samochodowy. To ogólna nazwa produktu bankowego, który może zostać przeznaczony na zakup pojazdu. Kredyt samochodowy to kredyt celowy. Może być przeznaczony wyłącznie na określony zakup i nic innego nie może zostać z niego sfinansowane. Maksymalny czas kredytowania to 10 lat. Jest on jednak wyliczany proporcjonalnie do wartości zakupu. Może więc być krótszy. Działa to tak samo, jak w przypadku kredytu gotówkowego. Maksymalna kwota kredytowania nie została tutaj określona. W przypadku kupowania skutera nie ma ona jednak zbyt wielkiego znaczenia, ponieważ nie sięgają one niebotycznych sum. Oprocentowanie w tym wypadku jest stosunkowo niskie. Jest ono zdecydowanie korzystniejsze niż w przypadku kredytu gotówkowego. To powoduje, że może być ono dla niego bardzo konkurencyjne, szczególnie, że to właśnie ono wpływa na ostateczną kwotę do spłaty. Im jest ona niższa, tym lepiej. Skuter jest jednak zarejestrowany na bank udzielający pożyczki, a ubezpieczenie musi być wyposażone w cesję również na ten bank. Użytkownik nie jest więc swobodnym dysponentem. Nie może nawet pozyskać pieniędzy z ubezpieczenia.

Decydując się na kredyt trzeba rozważyć, co będzie ważniejsze. Czy ważniejsze jest niskie oprocentowanie, a więc i niższy koszt, a co za tym idzie tańszy kredyt, ale niepełna własność skutera. Czy ważniejsza jest swoboda dysponowania, ale to pociąga za sobą wyższy koszt kredytu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty