Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyt Odnawialny

Kredyt Odnawialny

Co to jest kredyt odnawialny

Jest to swego rodzaju limit kredytowy, który jest przyznany do posiadanego przez klienta konta. Jest to dodatkowy zasób pieniędzy, który można dowolnie wykorzystać w dowolnym czasie i na dowolny cel. Jego spłata następuje automatycznie z środków znajdujących się na rachunku. Jeżeli na rachunku nie znajdują się w danym momencie żadne środki, to każdy najbliższy wpływ będzie pobierany na spłatę limitu, aż do momentu uregulowania zobowiązania. Jest to rozwiązanie tanie i bardzo wygodne.

Konstrukcja kredytu

Jak już wspomniano jest to limit, który jest przyznawany do konta. Jego wysokość jest ustalana na podstawie zdolności kredytowej klienta. Wartość kredytu może wynosić od 500 zł do 150.000 zł.

Kredyt jest tani, ponieważ odsetki opłacane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty, a nie od przyznanego limitu. Oznacza to, że jeżeli w jakimś miesiącu limit w ogóle nie zostanie ruszony, to opłata w ogóle nie zostanie naliczona. To proste i wygodne rozwiązanie.

Pobranie odsetek i spłata kredytu następują automatycznie ze środków wpływających na rachunek, do którego został dołączony kredyt odnawialny.

Kredyt funkcjonuje jako dodatkowe środki udostępnione w ramach prowadzonego rachunku.

Ciągła i systematyczna spłata kredytu ze środków rachunku powoduje że limit kredytowy można wykorzystać nawet wielokrotnie. Warunkiem jest tylko jego regularne spłacanie. To ważne, szczególnie dla osób, które często dokonują obrotów pieniędzmi, szczególnie w dużych kwotach.

Pieniądze można wykorzystać dokonując przelewu z rachunku, do którego został przyznany kredyt odnawialny. Można również skorzystać z niego dokonując wypłaty z bankomatu lub realizując transakcje bezgotówkowe za pomocą karty płatniczej.

Kredyt przyznawany jest na rok. Jeżeli jednak po upływie tego czasu jego limit nie będzie przekroczony, kredyt będzie regularnie spłacany, a na konto będzie wpływać deklarowana wcześniej kwota, kredyt zostanie automatycznie przedłużony na kolejne 12 miesięcy.

Kredyt odnawialny to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Spłata kredytu następuje automatycznie ze środków rachunku, limit można wykorzystać wielokrotnie, a odsetki liczone są nie od przyznanej a od wykorzystanej kwoty. To wszystko powoduje, że jest to bardzo tanie i korzystne rozwiązanie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty