Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Szybka Pożyczka

Szybka Pożyczka

Czym jest szybka pożyczka

Szybka pożyczka to rozwiązanie finansowe, które jest w pewnych okolicznościach bardzo korzystne i bardzo przydatne. Jednak, zawsze trzeba pamiętać, że wygodę w jednym wymiarze należy opłacić niedogodnością w innym. W tym wypadku, szybka pożyczka jest zwykle stosunkowo droga. Warto się przyjrzeć konstrukcji tego rodzaju produktu, ponieważ jego zrozumienie z pewnością pomoże z niego również prawidłowo korzystać.

Zalety

Szybka pożyczka ma liczne zalety. Już sama nazwa wskazuje na jedną z nich. Jest to rozwiązanie, które dostępne jest bardzo szybko. Decyzja o przyznaniu takiej pożyczki zapada zwykle w przeciągu kilkunastu minut, maksymalnie do godziny. Dla wielu może to być decydujący argument, za tym by się taką pożyczką zainteresować. Krótki czas weryfikacji wniosku powoduje, że decyzja jest szybko znana i można dalej działać.

Minimum formalności to druga z zalet. Zwykle wystarczy do tego dowód osobisty i prosty wniosek, w którym zawierane są podstawowe informacje dotyczące wnioskowanej pożyczki. Tak mało formalności wpływa właśnie na to, że pożyczka jest rzeczywiście szybka. Dowód osobisty każdy ma przy sobie, natomiast wniosek można wypełnić w kilka minut. Bardziej skomplikowane formalności wydłużyłyby czas ich dopełniania i analizowania.

Jasne zasady są również bardzo ważne. Tego rodzaju pożyczka jest bardzo jasno zaprezentowana klientowi. Pożyczka konkretną kwotę i konkretną kwotę musi spłacić w określony sposób. Zwykle jest to krótki czas na spłatę całości. Spłata ratalna zwykle nie jest brana pod uwagę.

Kwota pożyczki to od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Raczej nie są dostępne wyższe kwoty. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że klienci są bardzo łagodnie weryfikowani. Nie muszą przedstawiać dokumentów finansowych żeby uzyskać pożyczkę, dlatego też firmy nie ryzykują z udzielaniem wysokiego finansowania. To szansa również na to, by się nie obciążyć zanadto.

Możliwość uniknięcia oprocentowania zdarza się czasem przy niektórych produktach. Jeżeli pożyczka zostanie spłacona w określonym czasie, może to być miesiąc, a mogą być dwa tygodnie, wówczas można zyskać zwolnienie z oprocentowania. Należy to jednak sprawdzić w regulaminie pożyczki przed podpisaniem umowy. Szczególnie, jeżeli bierze się pod uwagę skorzystanie z tej opcji.

Wady

Takie rozwiązanie ma też swoje wady. Może być nią wspomniana wcześniej kwota. Jeżeli klient potrzebuje dużego wsparcia, ale w trybie pilnym, raczej nie może na takie liczyć, nawet jeżeli jest rzeczywiście wypłacalny. Zasady są jasne i raczej sztywne, więc wiele się tu nie uda zmienić.

Oprocentowanie pożyczek jest zwykle bardzo wysokie. To powoduje, że do spłaty jest czasem kwota nawet dwukrotnie wyższa od pożyczonej. To koszty, jakie ponosi się właśnie za minimum formalności i szybką decyzję.

Wysokie koszty pożyczki również mogą być wadą. Bardzo często te pożyczki obciążone są wysokimi kosztami. Jest to również pewna forma zabezpieczenia pożyczkodawcy.

Szybka pożyczka to bardzo ciekawe rozwiązanie, które może okazać się również niezwykle praktyczne. Warto jednak zapoznać się z jego wszystkimi elementami, żeby nie być zaskoczonym obowiązującymi na przykład kosztami jego spłaty.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty