Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Porówneo: Lokaty

Lokaty

Wszystkie nasze porady aby dobrze wybrać!

Popularne banki

Zapoznaj się z popularnymi bankami w PolsceZobacz wszystkie

Ostatnie artykuły

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym artykułom naszej redakcji

Przewodnik

Przygotowany przez naszych ekspertów finansów i ubezpieczeń

Płatności mobilne – czy są bezpieczne?

Płatności mobilne z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Rozwój bankowości internetowej sprawia, że płacenie telefonem jest możliwe w coraz większej liczbie sklepów, punktów usługowych, a także sklepów internetowych. Płatności mobilne są możliwe dzięki systemowi NFC.

Realizacja i koszty przelewu SORBNET

Przelewy SORBNET umożliwiają szybkie przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy użytkownikami kont bankowych. Realizacja przelewu SORBNET z jednego konta na drugi trwa zazwyczaj maksymalnie do godziny, a sama kwota transakcji jest nielimitowana.

Opłaty za wypłaty z bankomatów

Opłaty za wypłaty z bankomatów w Polsce to zwykle kilka złotych. Za granicą opłaty te naliczane są procentowo od wypłacanej kwoty. Bank wydający kartę płatniczą wszystkie opłaty i sposoby ich uniknięcia zawiera w tabeli opłat i prowizji danego produktu. Niektóre banki rezygnują z pobierania opłat.

Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa służy do płacenia w punktach, które obsługują płatności kartą, a także do płatności przez internet. Jak działa karta kredytowa? Wykorzystuje do zapłaty środki w ramach limitu kredytowego przydzielonego przez bank. Korzystając z niej, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Poznaj lokaty

Co możesz porównać

Lokata strukturyzowana

Instrument finansowy, składający się z części oszczędnościowej oraz część inwestycyjnej.

Fundusz inwestycyjny

Forma inwestowania, polegająca na zbiorowym lokowaniu środków pieniężnych.

Polisa lokacyjna (Polisolokata)

Połączenie lokaty oszczędnościowej z polisą na życie.

Lokata progresywna

Lokata, w której oprocentowanie wzrasta w kolejnych miesiącach umowy.

Jak to działa?

Lokaty to dobry sposób aby regularnie oszczędzać. Wiele wariantów więc zapewnie znajdziesz odpowiedni dla Twoich potrzeb.

O czym należy pamiętać?

Pamiętaj, że inwestowanie nawet bezpiecznie, zawsze niesie ze sobą ryzyko. Najbardziej ryzykowne są fundusze akcji (lokują wszystkie pieniądze w spółki giełdowe).

Podczas wyboru lokaty bankowej warto zwrócić uwagę na okres jej trwania, limit kwotowy oraz czy lokata jest połączona z programem inwestycyjnym.

W przypadku lokaty o zmiennym oprocentowaniu bank ma prawo zmienić oprocentowanie w trakcie trwania lokaty.

Wysokie oprocentowanie w okresie trwania dwóch miesięcy, finalnie może być mniej opłacalne niż standardowa lokata roczna.

Lokata progresywna (w odróżnieniu od kont oszczędnościowych) jest zakładana z góry na ustalony okres czasu.

Porowneo.pl - to nie tylko zbiór wiedzy o kredytach i produktach bankowych

Porówneo.pl to również porównywarka ubezpieczeń, która pozwoli Ci zaoszczędzić i znaleźć najlepsze ubezpieczenie. Sprawdzisz u nas ile będzie kosztowało ubezpieczenie Twojego samochodu (OC, AC, NNW, Assistance) oraz zabezpieczysz swój dom lub mieszkanie. Wybierając się w podróż możesz szybko i łatwo kupić ubezpieczenie turystyczne dostosowane do Twoich potrzeb. Nieustannie poszerzamy nasza ofertę, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupy naszych klientów. Dołącz do nas i ciesz się najlepszym ubezpieczeniem - a tym samym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu na co dzień!

Ubezpieczenie na życie

Porównaj oferty

Ubezpieczenie nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenie samochodu

Porównaj oferty