Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Konto bankowe

Czym jest i gdzie znaleźć kod CVV?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Mężczyzna szuka na karcie numeru CVV

Kod CVV jest specjalnym kodem umieszczonym na kartach płatniczych, który znacząco poprawia bezpieczeństwo transakcji z użyciem bezgotówkowych środków płatniczych. Kod CVV umieszczany jest na odwrocie karty płatniczej, a dokładnie na pasku podpisu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kod CVV (z ang. Card Verification Value) jest specjalnym kodem zabezpieczającym, stosowanym przez wydawcę kart Visa. Firma kartach płatniczych umieszcza również kod CVV2, którego zasadnicza funkcja jest taka sama. Podobne kody zabezpieczające transakcje z użyciem kart, są stosowane przez innych wydawców. Karty płatnicze MasterCard posiadają kod CVC (z ang. Card Validation Code), a karty wydawane przez American Express CID (z ang. Card Identifaction Number)

Kod CVV (CVV2, CVC) - co to jest? (karty płatnicze)

Jak wyjaśniają eksperci, wymyślenie kodu CVV i pozostałych form (CVC, CID) umożliwiło znaczną poprawę bezpieczeństwa w dokonywaniu transakcji internetowych. W kod CVV wyposażone są obecnie wszystkie karty płatnicze Visa (debetowe, kredytowe itp.), które umożliwiają płatności w internecie (bez użycia terminalu płatniczego). Kod CVV pozwala na zweryfikowanie danych osoby, która używa karty płatniczej z danymi jej właściciela. Kod CVV pomaga zweryfikować kartę i w dużym skrócie pełni podobną rolę do kodu PIN, w trakcie każdej autoryzacji płatności. Kod CVV w kartach Visa znajduje się tylko i wyłącznie na odwrocie karty debetowej lub karty kredytowej, w miejscu pasku podpisu. Za kod CVV uznaje się trzy ostatnie cyfry przedstawionego w omawianym polu numeru. Najczęściej kod CVV jest lekko oddzielony od pozostałych cyfr na pasku podpisu.

CVV karty - czemu służy?

W trakcie wykonywania każdej transakcji z użyciem karty płatniczej, umożliwiającej dokonywanie zakupów w internecie, bank wykorzystuje kod CVV do zweryfikowania właściciela karty płatniczej. Dlatego do przeprowadzenia bezpiecznej płatności w internecie, konieczne są takie informacje, jak: dane płatnika, numer karty płatniczej, termin ważności karty płatniczej oraz wspomniany kod CVV (lub CVV2 w kartach Visa). Osoby posiadające karty płatnicze innych wydawców niż Visa również mogą dokonywać płatności bez użycia terminala płatniczego. Posiadacze kart MasterCard w tym samym miejscu co kod CVV i CVV2 w kartach Visa, posiadają kod CVC lub CVC2. Wszystkie opisywane kody mają ten sam cel - wzmocnienie bezpieczeństwa transakcji bezstykowych, dlatego nie ma znaczenia, jaki rodzaj karty płatniczej się posiada. Warto pamiętać, że bez kodu CVV lub CVV2 (oraz analogicznie CID, CVC, CVC2) nie można zrealizować płatności za pomocą karty płatniczej w internecie (bez użycia terminala płatniczego). Nie należy też bać się o udostępnianie kodu CVV (lub CVC itp.), ponieważ jest to powszechnie stosowany standard w transakcjach na całym świecie, a informacje o podawanym kodzie trafiają jedynie do systemu informatycznego banku, w którym posiada się konto wraz z kartą płatniczą. Niezależnie od posiadanej karty, kod CVV oraz inne znajdują się na rewersach kart, poniżej paska magnetycznego. Uwaga! Kody umieszczone na kartach American Express (AMEX) posiadają kody CID o długości 4 znaków. Nie wpływa to jednak na inną funkcjonalność oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty