Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Konto bankowe

Jak przewalutować konto?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Jak przewalutować konto

Prowadzenie konta walutowego jest dla niektórych osób wręcz koniecznością. Świat się z jednej strony poszerza, poszerzają się horyzonty i możliwości. Z drugiej zaś strony wszystko wydaje się bliższe. Podróżowanie jest łatwiejsze, a sieć internetowa pozwala w ciągu kilku chwil połączyć się z osobą z drugiego końca świata. To ogromne możliwości dla osób odważnych, które chcą spełniać swoje marzenia. Mogą bowiem pracować z dowolnego miejsca na ziemi dla dowolnego pracodawcy, który może być oddalony o setki tysięcy kilometrów. Takie możliwości to niebywała szansa, ale wymagają dostosowania do swoich potrzeb różnorodnych rozwiązań z dnia codziennego, w tym właśnie posiadania konta w odpowiedniej walucie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Konto osobiste

Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach absolutną koniecznością. To sposób na prowadzenie rozliczeń z pracodawcą, to również sposób na dokonywanie opłat, spłacanie kredytów, regulowanie rachunków czy płacenie za zakupy w internecie. Trudno sobie wyobrazić osobę, która jest w stanie sprawnie i wygodnie funkcjonować nie posiadając konta w banku. Wydaje się to niemożliwe. Z reguły jednak takie konto w banku prowadzone jest w jednej, określonej walucie. Jej ustalenie odbywa się na samym początku, przy zawieraniu umowy dotyczącej prowadzenia takiego konta. Wybór waluty ma też bardzo często znaczenie dla warunków, jakie będą w danym koncie obowiązywały, chodzi mianowicie o koszty i różnorodne opłaty związane z jego prowadzeniem. Co w sytuacji, gdy potrzebne będzie nagle konto w innej walucie? Gdy zajdzie potrzeba zmiany dotychczasowej waluty na inną? Czy można przewalutować konto? Jakie działania należy wtedy podjąć?

Przewalutowanie konta

Zasadniczo, banki nie oferują rozwiązania jakim jest przewalutowanie konta. Produkt prowadzony w danej walucie jest tylko dla tej waluty przeznaczony i chcąc obsługiwać inne środki, trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Z pomocą przychodzi tutaj bankowość internetowa. Bankowość internetowa, jako wsparcie dla klienta i ułatwienie obsługi własnego konta daje również wiele możliwości w zakresie obracania właśnie walutami. Każdy klient posiadający konto osobiste może nim zarządzać przez Internet. Otrzymuje swój login do serwisu i hasło i z poziomu swojego profilu może decydować o swoich produktach finansowych. To bardzo istotna informacja. Klient otrzymuje bowiem swego rodzaju profil w serwisie i do tego profilu ma podpięte konto osobiste. Skoro tak, może też podpiąć sobie konto oszczędnościowe lub walutowe. Wystarczy wypełnić zamieszczony w jednej z zakładek formularz, wybrać interesującą walutę, złożyć w ten sposób elektroniczny wniosek i korzystać z możliwości jakie daje otwarte w ten sposób konto walutowe. Niektóre banki wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty za takie rozwiązanie, inne oferują je w ramach świadczonych usług za darmo. Zarządzanie tym kontem odbywa się z poziomu swojego dotychczasowego profilu w serwisie, więc w tym zakresie nic zupełnie się nie zmienia. Konto walutowe staje się coraz bardziej potrzebne i coraz bardziej praktyczne, dlatego warto rozważyć otwarcie takiego rozwiązania również dla siebie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty