Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Konto bankowe

Jak wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Kobieta wypłaca pieniądze z bankomatu bez udziału karty

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że z bankomatów można wypłacać pieniądze bez użycia kart płatniczych. Trzeba jednak spełnić pewne wymagania. Najczęściej ten rodzaj transakcji wiąże się z koniecznością posiadania aplikacji mobilnej dedykowanej dla poszczególnego banku.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Z wypłat pieniędzy z bankomatów można korzystać również w ramach programów prowadzonych przez sieci bankomatów. Dzięki temu można zlecić przelew za pomocą aplikacji na smartfona i po chwili cieszyć się gotówką wypłaconą z dowolnego bankomatu.

Wypłata pieniędzy z bankomatu bez karty – system BLIK

Wypłata środków z bankomatu bez użycia karty kredytowej jest możliwa za sprawą BLIK-a, czyli polskiego systemu płatności mobilnych. Dzięki niemu, użytkownicy smartfonów mogą dokonywać płatności w sklepach, płacić za zakupy w internecie oraz wypłacać gotówkę jedynie przy użyciu urządzenia mobilnego. Płatności realizowane są przez spółkę Polski Standard Płatności, której udziałowcami są: Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, T-Mobile Usługi Bankowe, Getin Bank, Orange Finanse, PKO Banko Polski, mBank, Alior Bank, Bank Millenium. Z systemu BLIK umożliwiającego wypłacanie pieniędzy bez użycia karty płatniczej mogą skorzystać jedynie klienci wymienionych banków, które uczestniczą w systemie. Aby wypłacić gotówkę z bankomatu bez użycia karty, konieczne jest zainstalowanie aplikacji mobilnej BLIK banku, w którym posiada się konto osobiste. Każdy bank posiada własną aplikację umożliwiającą korzystanie z BLIK (m.in. Alior Mobile, BZBWK24 mobile, Getin Mobile, Moje ING Mobile, Bank Millenium, mBank PL, aplikacja Orange Finanse, aplikacja IKO, aplikacja T-Mobile Bankowe). Po zainstalowaniu jej i zarejestrowaniu telefonu w aplikacji można przystąpić do wypłacania pieniędzy z bankomatu. Ta czynność różni się nieco od standardowej wypłaty środków z użyciem karty. Na pulpicie bankomatu wybiera się wariant zatytułowany najczęściej „wypłata BLIK”, a w zainstalowanej na telefonie aplikacji należy wybrać opcję „kod BLIK”. Następnie wygenerowany zostanie 6-cyfrowy kod BLIK, który pojawi się na ekranie smartfona. Należy go przepisać do bankomatu. Po wpisaniu poprawnego kodu wyświetlona zostanie informacja o kwocie, którą chcę się wypłacić. Po wyborze odpowiedniej sumy aplikacja zażąda potwierdzenia transakcji. Po wyborze opcji „ok” gotówka zostanie wypłacona.

Inny sposób na wypłatę pieniędzy z bankomatu bez posiadania karty

Największa sieć bankomatów w Polsce „Euronet”, oferuje usługę wypłaty pieniędzy w prosty i szybki sposób bez użycia karty płatniczej. Podobnie jak w przypadku systemu BLIK, konieczne jest posiadanie telefonu komórkowego z dostępem do internetu. Do wypłacenia pieniędzy w ten sposób, konieczne jest nadanie wypłaty za pośrednictwem banku, w którym posiada się konto. Aby wypłacić pieniądze, konieczne jest zdefiniowanie kwoty, data wypłaty oraz numer telefonu odbiorcy. Następnie osoba, która będzie mogła dokonać wypłaty pieniędzy z bankomatu bez użycia karty otrzyma SMS, w którym zawarty zostanie 8-cyfrowy kod, kwota wypłaty oraz numer PIN. Wypłaty środków można dokonać w dowolnym bankomacie należącym do grupy Euronet. Jest to wygodny i bezpieczny sposób na przekazanie pieniędzy osobom pozbawionym dostępu do karty płatniczej. Dostęp do gotówki jest możliwy zaraz po otrzymaniu wiadomości SMS przez całą dobę. Innym sposobem na wypłatę gotówki z bankomatu bez posiadania karty płatniczej jest system Hal-Cash oraz SkyCash. Obie metody działają podobnie do opisywanych systemów i pozwalają na szybką wypłatę gotówki z bankomatu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty