Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Konto bankowe

Jak założyć konto bankowe przez internet?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Założenie konta bankowego przez internet

Bankowość elektroniczna to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi sektora finansowego. W obecnych czasach można założyć konto przez internet bez konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania placówki banku. Często konta internetowe są darmowe i o wiele bardziej korzystne od tradycyjnych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Konto internetowe jest to rodzaj standardowego rachunku oszczędnościowo-kredytowego (ROR), które można obsługiwać za pomocą internetu. Część banków umożliwia założenie tego rodzaju konta bez konieczności wychodzenia z domu, a w przypadku pozostałych ofert konieczna jest fatyga lub podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera.

Zakładanie konta internetowego

Jak wyjaśniają eksperci z sektora bankowego, proces zakładania konta internetowego różni się w zależności od banku, w którym klient uruchamia swój rachunek, choć istnieje wiele wspólnych i podstawowych zasad, które obowiązują w trakcie jego zakładania. Warto wspomnieć, że obecne na rynku są dwa rodzaje kont internetowych: rachunki obsługiwane wyłącznie za pomocą internetu, a także konta obsługiwane online oraz za pośrednictwem oddziału banku. Bankowość internetowa rozwija się w ekspresowym tempie, dlatego praktycznie wszystkie banki oraz pozostałe instytucje finansowe umożliwiają założenie konta osobistego online. Należy pamiętać, że banki prześcigają się w ofertach kont internetowych, dlatego łatwo znaleźć konto, które będzie w pełni dopasowane do potrzeb. Nie trzeba długo szukać, by znaleźć nawet darmowe konto internetowe. Aby założyć konto bankowe przez internet, należy wejść na stronę internetową wybranego przez siebie banku i znaleźć odpowiednią zakładkę, która prowadzi do uruchomienia procesu zakładania nowego konta. Po otrzymaniu elektronicznego wniosku na stronie internetowej banku należy podać podstawowe dane. Najczęściej są to: imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres zameldowania, numer PESEL, numer dowodu osobistego, miejsce wydania dowodu osobistego, data i okres ważności dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail. Bardzo często na tym etapie banki oferują również dodatkowe produkty usługi jak np. konto oszczędnościowe, karta debetowa, którą również można nabyć za pośrednictwem internetu. Po wysłaniu wniosku najczęściej należy oczekiwać na kontakt ze strony banku, w celu potwierdzenia złożonych danych. Najczęściej odbywa się to drogą telefoniczną, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku dokumenty wysyłane są kurierem lub pocztą wprost do domu. Niektóre z banków omijają ten etap, dzięki czemu zakładanie konta internetowego odbywa się w całości drogą elektroniczną. Zamiast podpisu osoby zakładającej konto wymagany jest przelew wykonany z innego banku, w którym klient posiada konta. Tego typu rozwiązania są dostępne jednak dla osób, które posiadają już konta bankowe. Karta płatnicza w obu przypadkach jest dostarczana drogą pocztową. Przeczytaj też: Darmowe konta bankowe w 2017 r.

Internetowe konto bankowe (online) – o tym warto wiedzieć

Liczba kont bankowych otwieranych przez internet stale rośnie, dlatego można natrafić na wiele ciekawych ofert. Konta internetowe w wielu przypadkach są darmowe, a klienci mogą otrzymać wiele innych korzyści: darmowe przelewy zwykłe, darmowe wpłaty gotówki za pomocą wpłatomatów, darmowe wypłaty z bankomatów, brak opłat za korzystanie z kart umożliwiających płatności bezgotówkowe, darmowe przelewy europejskiej (SEPA). Ponadto część banków oferuje pomoc konsultantów online przez całą dobę, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania tego rodzaju kont bankowych. W większości przypadków przelewy z wykorzystaniem konta internetowego można wykonywać zaraz po jego założeniu, jednak czas oczekiwania na kartę płatniczą wynosi zazwyczaj kilka dni (w niektórych bankach nawet tydzień).

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty