Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Konto bankowe

Jak założyć konto w banku przez internet i tradycyjnie?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Mężczyzna zakłada konto w banku przez internet

Obecnie założenie konta zarówno tradycyjnie w placówce banku, jak i przez internet jest zwykłą formalnością. Cała procedura nie trwa długo, do założenia podstawowego konta wystarczą podstawowe dokumenty. Istnieje wiele rodzajów kont osobistych dla klienta indywidualnego (ROR).

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

ROR-y, czyli rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe to podstawowe produkty, oferowane przez wszystkie banki w Polsce. Potocznie nazywane są kontami osobistymi. Za pośrednictwem konta można wykonać wiele różnych transakcji finansowych. Przed założeniem konta w banku lub przez internet warto przejrzeć oferty banków, ponieważ wiele z nich chce przyciągnąć nowych klientów interesującymi promocjami. Niestety, sporym minusem rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych jest brak lub niewielkie oprocentowanie, choć większość osób konto osobiste traktuje jako sumę pieniędzy przeznaczonych na bieżące opłaty i tzw. życie.

Jak założyć konto w banku?

W dobie cyfryzacji i rozwoju, założenie konta w banku nadal jest możliwe, choć coraz częściej wykonuje się ten proces przez internet na stronie internetowej banku lub poprzez dedykowaną aplikację mobilną. Aby założyć konto w banku tradycyjnym sposobem, wystarczy złożyć wizytę w oddziale preferowanego banku. W placówce doradca klienta ma obowiązek zaprezentować najlepsze produkty, które będą dopasowane do potrzeb klienta. Warto pamiętać, że większość banków ma kilka rodzajów kont osobistych, dlatego warto zapytać o wszystkie. Na tym etapie doradca klienta jest zobligowany do rozwiania wszelkich wątpliwości i może pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania. Następnym krokiem do założenia konta w banku jest podpisanie obowiązkowej umowy oraz przedstawienie niezbędnych dokumentów. Najczęściej wystarczy mieć przy sobie jedynie dowód osobisty, choć niektóre banki mogą zażądać również drugiego dokumentu tożsamości, np. paszportu lub prawa jazdy.

Jak założyć konto przez internet?

Zakładanie konta bankowego przez internet niewiele różni się od procedury otwierania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w placówce banku. W tym przypadku rolę pracownika pełni wirtualny asystent lub inteligentny formularz, który sprawi, że procedura zakładania konta przez internet będzie prosta. Aby założyć konto w banku przez internet, wystarczy odwiedzić stronę internetową pożądanego banku i na stronie głównej znaleźć zakładkę dotyczącą zakładania konta. W specjalnie przygotowanym formularzu należy podać dane personalne (imię, drugie imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, adres zameldowania, numer telefonu, adres e-mail, PESEL, serię, numer oraz termin ważności dowodu osobistego). Niektóre z banków mogą zażądać dołączenia skanu lub zdjęcia obu stron dowodu osobistego bądź innego dokumentu, który może potwierdzić tożsamość (paszport, legitymacja, prawo jazdy itp.). Jak informują przedstawiciele sektora bankowego, część instytucji finansowych może poprosić o przedstawienie aktualnego wyciągu z rachunku bankowego, prowadzonego w innym banku na terenie Polski lub krajów członkowskich UE. Taka sytuacja należy jednak do rzadkości. Po wypełnieniu informacji należy zapoznać się z regulaminem konta, wzorem umowy, tabelą opłat oraz prowizji i zaznaczyć pola, które informują o zaakceptowaniu umowy. Wymienione dokumenty są zazwyczaj dostępne w załączniku. Po zaakceptowaniu ich można ze spokojem wysłać wniosek. Następnie wniosek zostanie sprawdzony i jeśli weryfikacja zakończy się pomyślnie, najczęściej banki wysyłają umowy kurierem. Umowę należy podpisać i jeden egzemplarz odesłać do banku. Cześć z banków może zażądać wykonania zwykłego przelewu na dowolną kwotę ze swojego konta w innym baku na rachunek podany we wniosku. Pieniądze zostaną zwrócone, a przelew potraktowany jako oświadczenie woli o zawarciu umowy i potwierdzenie danych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty