Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Konto bankowe

Zmiany w kontach osobistych w 2017 r.

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Zmiany w kontach osobistych w 2017 r

Zmiany w opodatkowaniu banków i instytucji finansowych wymuszają na nich reakcję. Oczywistym jest, że podwyżkę podatków banki będą chciały odbić sobie w kieszeniach klientów. Żadna firma, tym bardziej finansowa, nie zdecyduje się na dokładanie do podatków z własnego dochodu. Skoro podatki w górę, to usługi w górę. Pojawia się więc pytanie, gdzie można podnieść tak, by nie było to bardzo odczuwalne, ale zrekompensowało straty? Na tym kliencie, którego jest najwięcej. Chodzi oczywiście o konta indywidualne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Prowadzenie rachunku

Już dziś wiele banków wprowadziło opłatę za prowadzenie rachunku do pakietu usług płatnych. Nie chcąc odstraszyć swoich klientów, wprowadzono możliwość jej uniknięcia. Trzeba spełnić ustalone przez bank warunki, a opłata nie zostanie naliczona. Te warunki dotyczą zwykle wpływów na konto w określonej wysokości oraz wypłat z konta za pomocą karty, przelewów lub osobiście. Oczywiście większe znaczenie mają wpływy, jednak banki kładą tutaj nacisk na obrót. W roku 2017 wiele banków podniesie istniejącą już opłatę, inne ją dopiero wprowadzą, a jeszcze inne zmodyfikują warunki zwalniające.

Opłata za wydanie karty

Pierwsza karta, jak na razie nie jest płatna we wszystkich bankach. Może się to zmienić, choć na razie opłata dotyczy wyłącznie kolejnych kart. To zaledwie kilka złotych, które płaci się raz na dwa lata, więc nie budzi to większego sprzeciwu. Sprzeciw może natomiast budzić konieczność ponoszenia miesięcznej opłaty za użytkowanie karty. Obecnie, działa ona w kilku bankach. Wszystkie jednak dają również możliwość uzyskania zwolnienia z opłaty. Wystarczy spełnić warunki, a opłata nie zostaje naliczona. Te warunki to ilość wykonanych kartą transakcji w ciągu miesiąca lub suma, na jaką te transakcje mają być przeprowadzone. Tak czy inaczej, znowu chodzi o ruch na koncie i obrót środkami finansowymi.

Pozostałe opłaty

Zmianie mogą ulegać również opłaty za wypłaty z bankomatów lub za obsługę kasjerską, jak to jest w przypadku banku ING. Prowizja za wypłaty z bankomatów i tak jest w niektórych sytuacjach bardzo wysoka. Tym czasem może się okazać, że zmieni się znów na gorsze. Nie są to dobre perspektywy. W przypadku opłat za przelewy, nie słychać na razie by zwykły przelew stał się znowu płatny, jak to było wiele lat temu. Mogą natomiast ulec zmianie koszty przelewów ekspresowych, które teraz są bardzo zróżnicowane, zależnie od oferty banku. Zmiany w kontach osobistych na pewno nie będą radykalne w 2017 roku. Część banków zapowiada wprowadzenie dodatkowych funkcjonalności w ramach swoich usług. Banki nieobsługujące dotąd przelewów ekspresowych będą je wprowadzać, upowszechni się również Blik. Tym wszystkim pozytywnym zmianom towarzyszą jednak zmiany również negatywne, które wszyscy odczują w swojej kieszeni.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty