Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt gotówkowy

Czy można wziąć kredyt gotówkowy na umowę zlecenie?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Kredyt gotówkowy wydany na podstawie umowy zlecenia

Umowa zlecenie wraz z umową o pracę jest jedną z najczęściej zawieranych umów między pracodawcami a pracownikami w Polsce. Część osób obawia się, że w przypadku posiadania umowy zlecenia nie można wziąć kredytu gotówkowego. Nie jest to prawdą pod warunkiem, że spełni się określone wymogi.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak wyjaśniają eksperci rynku bankowego, kredyt gotówkowy dla osób zatrudnionych w ramach umowy zlecenie jest możliwy, dlatego wbrew obiegowej opinii mogą się o niego starać nie tylko osoby pracujące na umowach o pracę.

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie

Otrzymanie kredytu gotówkowego na umowę zlecenie jest dostępne w niemal każdym banku oraz instytucji finansowej w Polsce. Niestety, nie zawsze jest to proste i nie wiąże się z pozytywną decyzją kredytową w każdym przypadku. Największy wpływ na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt ma zdolność kredytowa, jaka jest ustalana przez instytucję, do której zwraca się potencjalny kredytobiorca. Jest to suma czynników, które decydują o tym, czy bank udzieli kredytu. W przypadku kredytu gotówkowego dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie jest to m.in. okres obowiązywania umowy zlecenia, osiągane wynagrodzenia, spłacone oraz aktualnie spłacane zobowiązania, miesięczne koszty utrzymania, długość stażu pracy, a także ewentualne długi.

Podstawowy wymóg dla osób zatrudnionych na umowę-zlecenie (kredyt gotówkowy)

W przypadku kredytu gotówkowego dla osoby zatrudnionej na postawie umowy zlecenia kluczową kwestią jest okres zatrudnienia, czyli minimalny akceptowalny okres uzyskiwania dochodu za sprawą umowy zlecenia. Różni się on w zależności od poszczególnych banków, dlatego przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy należy sprawdzić, czy spełnia się podstawowe wymogi. Niektóre banki wymagają 3-miesięcznego minimalnego okresu otrzymywania dochodu, a dla pozostałych jest to 6, 12, 18 miesięcy. Wybrane instytucje finansowe badają historię stabilnego zatrudnienia, w którym analizują otrzymywane dochody w bieżącym i poprzednim roku. Ta praktyka bierze się z faktu możliwości sumowania okresów pracy, w przypadku kilkukrotnego podejmowania zatrudnienia w przeszłości. Część banków zarzeka się, wnioski o kredyt gotówkowy dla osób zatrudnionych na umowę zlecenia są rozpatrywane indywidualnie, co nie zamyka drogi osobom o niskim stażu pracy.

Zarobki z tytułu umowy zlecenie a kredyt gotówkowy

Bardzo istotnym czynnikiem, który umożliwi zaciągnięcie zobowiązania w przypadku umowy zlecenia jest wysokość zarobków, osiąganych w ramach tej umowy. Im więcej potencjalny kredytobiorca zarabia, tym większe ma szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego.

Co zwiększa szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego przy umowie zlecenie?

Potencjalni kredytobiorcy zatrudnieni na umowę zlecenie zwiększają szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt gotówkowy w przypadku stałości lub cykliczności zleceń. Jeśli takowa nie występuje, warto posiadać stałe wpływy na konto o innych charakterze. Większe szanse na kredyt gotówkowy mogą mieć osoby współpracujące z jednym lub wieloma zleceniodawcami od dłuższego czasu. W przypadku niespełnienia podstawowego warunku, jakim jest minimalny okres zatrudnienia, kredyt gotówkowy jest możliwy w przypadku przedstawienia listu intencyjnego, w którym pracodawca wyraża chęć współpracy w przyszłości (najlepiej w całym okresie obowiązywania kredytu gotówkowego).

Pozostałe możliwości dla osób zatrudnionych na umowę zlecenie

Jak podpowiadają analitycy finansowi, rozwiązaniem umożliwiającym zaciągnięcie zobowiązania w postaci kredyty gotówkowego dla osób niespełniających wymagań banków (niska zdolność kredytowej, umowa zlecenie niespełniająca standardów) jest skorzystanie z poręczenia osoby o dobrej zdolności kredytowej.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty