Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt gotówkowy

Jak skutecznie przyspieszyć otrzymanie zgody kredytowej?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Jak skutecznie przyspieszyć otrzymanie zgody kredytowej?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu, klient zwykle jest w takiej sytuacji, w której te pieniądze są mu już bardzo potrzebne. Nie ma zbyt wiele czasu na oczekiwanie, a procedurę chciałby jak najszybciej zakończyć. Tym bardziej, że zakończenie procedury wiąże się z ewentualną wypłatą pieniędzy (raczej nie wnioskują osoby, które mają dużą szansę na odmowę) i realizacją swoich planów.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dokumenty kredytowe

Pierwszym elementem, na który każdy klient ma wpływ i który może znacznie przyspieszyć otrzymanie decyzji kredytowej, jest dokumentacja. Prawidłowo wypełniony wniosek oraz poprawnie zgromadzone dokumenty powodują, że formularz jest szybciej rozpatrywany, a decyzja szybciej zostaje podjęta. Źle wypełniony wniosek zostaje odesłany, a pozostałe dokumenty nie są dalej sprawdzane, trzeba więc będzie znowu czekać. Podobnie, jeżeli coś nie zostanie dołączone. Wówczas pracownicy banku czekają z dalszym sprawdzaniem na dosłanie dokumentów. Można również dołączyć różnego rodzaju dokumenty, których bank jeszcze nie potrzebował, ale mogą one potwierdzić dane zawarte we wniosku kredytowym. Takie działanie także przyspiesza uzyskanie decyzji. Pracownicy sprawdzają najpierw czy potwierdzenie jest dostępne. Jeżeli jest, to dalej rozpatrują formularz. Jeżeli nie ma, to proszą klienta o uzupełnienie. To pochłania kolejne dni i kolejne godziny i powoduje, że uzyskanie kredytu odwleka się jeszcze bardziej.

Wsparcie doradcy w uzyskaniu zgody kredytowej

Można też skorzystać ze wsparcia ze strony doradcy kredytowego. To osoba, która nie tylko sprawdzi bezpłatnie zdolność kredytową klienta, ale również, na bazie podanych przez klienta danych jest w stanie podpowiedzieć, który bank udzieli najbardziej korzystnej pożyczki, który nie udzieli jej w ogóle (bo klient nie spełnia wymogów określonych przez bank) i doradzi, co zrobić, by proces przebiegł szybciej. Spotkanie z niezależnym doradcą to bardzo ciekawe i wartościowe doświadczenie. Przede wszystkim nie uruchamia procedury kredytowej, a jednak pozwala na zweryfikowanie pewnych informacji. To działanie, ale przeprowadzone w banku jest równoznaczne z rozpoczęciem procesu ubiegania się o kredyt. Doradca kredytowy, o ile uzyska wszystkie i kompletne informacje może naprawdę bardzo pomóc. Banki są różne i na różne sprawy kładą nacisk. Dla jednego ważne są regularne dochody, dla innego podstawa prawna ich uzyskiwania. Właśnie dlatego należy opowiedzieć doradcy swoją sytuację precyzyjnie, szczegółowo i szczerze. Uzyskane informacje i jego wiedza połączona z doświadczeniem, pomogą dobrać najlepszą i najbardziej korzystną propozycję w najlepszym w danej sytuacji banku. To również ogromna oszczędność czasu i sposób na przyspieszenie otrzymania zgody. Złożenie dokumentów od razu we właściwym banku to niemalże pewność sukcesu. Warto takie rozwiązanie rozważyć. Pozyskanie kredytu, szczególnie kredytu hipotecznego zajmuje chwilę i zwykle wiąże się z okresem oczekiwania. Na to nikt nie ma wpływu. Każdy klient natomiast ma wpływ na to, by ten okres nieco skrócić a tym samym szybciej uzyskać pozytywną decyzję.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty