Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt gotówkowy

Kredyt czy bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Kredyt czy bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Aby rozpocząć działalność trzeba mieć odpowiednie środki na zakup różnego rodzaju sprzętów. Nowy przedsiębiorca może skorzystać zarówno z kredytu, jak i bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Warto zastanowić się, która opcja jest bardziej opłacalna.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Ryzykowne jest zaciągnięcie kredytu na działalność gospodarczą, szczególnie, gdy dopiero się zaczyna. Trzeba dokładnie wszystko obliczyć i przewidzieć, czy nasza firma będzie w stanie na siebie zarabiać. Dzięki temu, faktycznie można będzie zdecydować się na zaciągnięcie takiego kredytu na rozruch. Jeżeli tylko ma się dobre perspektywy, nie będzie z tym żadnego problemu. W końcu, jeżeli firma będzie przynosiła zyski, nie będzie problemu ze spłatą kredytu. Wszystko odbywało się będzie w taki sposób, w jaki powinno bez żadnych problemów. Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja na rynku jest bardzo niepewna. W jednej chwili firma istnieje, a w drugiej plajtuje. W związku z tym, taką ewentualność również trzeba wziąć pod uwagę. Na pewno na początek nie należy zaciągać dużego kredytu, którego nie będzie się w stanie spłacić w przypadku kłopotów z prowadzeniem działalności gospodarczej. Warto zaciągnąć racjonalny kredyt, który można będzie spłacić nawet wtedy, gdy firma nie będzie przynosiła zysków. Dzięki temu, nie wpadnie się w kłopoty bez wyjścia.

Bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Rejestrując się w Urządzenie Pracy jako osoba bezrobotna, można zdecydować się na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Trzeba mieć jedynie pomysł na siebie, a na pewno urząd pomoże nam w załatwieniu wszelkich formalności. Można złożyć wniosek o bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dzięki temu, będzie się miało środki, które będzie można wykorzystać na zakup sprzętów do pracy. Wszystko w takim wniosku należy dokładnie wyszczególnić i opisać profil prowadzonej działalności. Standardowo wniosek ma 13 stron, które należy dokładnie wypełnić. Wniosek rozpatrywany jest przez komisję w urzędzie, która stwierdza, czy dana działalność ma możliwość zaistnieć na rynku, czy też nie. Osoby do 30 roku życia mogą liczyć na dofinansowanie sięgające nawet 23 tysięcy złotych. Można wziąć cała pulę lub znacznie mniejsza kwotę. Wszystko zależy od tego, jakie ma się zapotrzebowanie na zakup sprzętu. Na pewno, większość firm będzie w stanie wykorzystać całą tę pulę i jeszcze braknie. Należy sporządzić dokładny kosztorys tego, co chce się kupić do swojej firmy. Muszą to być rzeczy absolutnie potrzebne i niezbędne do prowadzenia działalności. Nie można wymyślać rzeczy z kosmosu, które nie przydają się podczas prowadzenia działalności o danym profilu. Tego na pewno urząd nie zaakceptuje. Dzięki temu, że wszystko dokładnie się wypisze, można będzie otrzymać dofinansowanie, które jeżeli tylko wypełni się warunki umowy, nie trzeba będzie zwracać. A warunkiem jest prowadzenie działalności przez jeden rok od podpisania umowy i wystawianie faktur na swoją działalność.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty