Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe – zmiany w 2017r.

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Kredyty gotówkowe - zmiany w 2017r

Kredyty gotówkowe niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród sporej części Polaków. Niejednokrotnie prowadzone badania wskazały, że Polacy lubią wydawać więcej niż zarabiają i lubią żyć ponad stan. Taka sytuacja jest możliwa właśnie dzięki kredytom gotówkowym, które pomagają realizować codzienne małe marzenia. Często jest nawet tak, że spłata jednego kredytu implikuje myślenie o możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki. Jeżeli klient jest wypłacalny, bank bardzo chętnie mu takiego wsparcia udzieli.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Sytuacja kredytów

Kredyty gotówkowe są produktami, które cały czas są w obrocie. Klienci biorą kredyty i spłacają i biorą kolejne. Stale rosnące potrzeby i brak umiejętności odraczania powodują, że zakupy za wszelką cenę stają się ważniejsze niż odkładanie i kupienie za gotówkę. Dodatkowo, sytuację z kredytami napędza otrzymane niedawno od rządu 500+, które wpłynęło na poprawę sytuacji finansowej wielu rodzin. Co za tym idzie, pojawiły się też tłumione do tej pory potrzeby, a więc na rynku pojawiło się nowe zapotrzebowanie i nowe zainteresowanie. Klienci, którzy do tej pory nie mogli liczyć na kredyt, teraz mają go z czego spłacić, inwestują więc w wymarzone przedmioty.

Zmiany

Mimo ogromnych zmian, które zachodzą w temacie kredytów hipotecznych, kredyty gotówkowe na razie zachowują swój status niezmiennie. Ich ściągalność jest na bardzo wysokim poziomie. Niejednokrotnie też zyski notowane z obrotu kredytami stanowią bardzo ważny filar bankowych dochodów w ogóle. Właśnie dlatego, nie ma potrzeby dokonywania tutaj zmian ani drastycznych, ani nawet kosmetycznych. Procedury, które prowadzą do podjęcia decyzji kredytowej są skuteczne i pozwalają odrzucić osoby niewypłacalne, dzięki czemu kredyty udzielane są wyłącznie tym osobom, które są w stanie je spłacać. Procedury zaś windykacyjne i egzekucyjne skutecznie odzyskują zaległe lub przeterminowane należności. W efekcie, na rynku kredytów gotówkowych nie są potrzebne modyfikacje i takie też nie są przeprowadzane. Nie wyklucza to oczywiście sytuacji, że w pewnym momencie dojdzie do zmian i przemodelowania produktów. Na razie jednakże, wygląda na to, że dobrze się one sprawdzają i nie trzeba na tę sytuację w żaden sposób wpływać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty