Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt gotówkowy

Porównanie najlepszych kredytów do 20 000 złotych

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Porównanie najlepszych kredytów do 20 000 złotych

Kredyty gotówkowe to rozwiązanie bardzo często wykorzystywane, szczególnie te, które nie opiewają na zbyt wysoką kwotę. Taki pożyczki do 20 000 złotych stanowią bardzo duży procent udzielanych pożyczek w ogóle, właśnie dlatego, że taka kwota najczęściej pomaga w załatwieniu bieżących spraw.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Czas kredytowania

Kwota 20 000 złotych jest dla banków bardzo niewielką kwotą. Właśnie dlatego banki nie rozkładają tego kredytu na zbyt długi okres. Zwykle, czas kredytowania takiej kwoty to zaledwie 3 lata. Oczywiście można wnioskować o wydłużenie okresu zobowiązania. Dzięki temu rata kredytu będzie znacznie niższa, natomiast ostateczna kwota do spłaty się w ten sposób nieco powiększa.

Oprocentowanie

Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od banku i od okresu, w którym kredyt jest zaciągany. Dla zachęcenia klientów banki coraz częściej organizują różnorodne promocje. W tym czasie zmniejszają to oprocentowanie albo likwidują prowizję. Jeżeli nie ma żadnej promocji, oprocentowanie kredytu gotówkowego do 20 000 złotych waha się od 3,99% aż do 9,99%. Widać zatem wyraźnie, że różnica jest ponad dwukrotna, a to ma bardzo odczuwalne przełożenie potem na finanse. Dla zobrazowania można podać, że w gronie najniżej oprocentowanych kredytów znalazły się te oferowane przez Santander (3,99%), BGŻ Paribas, (4,4%), Alior Bank (4,74%) i Eurobank (5%). Do banków, których oprocentowanie jest zdecydowanie najwyższe należą zaś PKO BP (9,99%), Alior (9,49%) czy Getin Bank (8,79%). Zdarza się również tak, że jeden bank dysponuje różnymi pożyczkami gotówkowymi, a ich oprocentowanie jest zróżnicowane. Jeden produkt kredytowy może być oprocentowany wyżej, drugi niżej.

Prowizja

Prowizja jest integralną częścią każdego kredytu. Wyjątkiem są różnego rodzaju promocje, które mogą ją obniżać lub całkowicie eliminować. Zależy od oferty dostępnej w danym banku. Prowizja wpływa na wysokość miesięcznej raty oraz na ostateczną kwotę do spłaty. Ma więc niebagatelne znaczenie, Wśród kredytów obecnie dostępnych na rynku są takie, które cechują się niską prowizją i takie, które mają znacznie wyższe koszty. I tak, najniższa dostępna prowizja to 4,99% i oferuje ją bank PKO BP. Najwyższa prowizja, w wysokości 12,3% oferowana jest w Eurobanku. Najczęściej spotykana jest prowizja w wysokości 9,9%. Taki próg oferuje zdecydowana większość banków.

Rata

Te wszystkie koszty składają się na ostateczną wysokość raty. O ile same prowizje i oprocentowania mogą nie wiele mówić danemu klientowi, ponieważ nie wie on, jak to sobie należy potem przełożyć na konkretne kwoty, porównanie kilku oferowanych rat z pewnością pomoże się w tym rozeznać. Najniższą ratę za kredyt 20 000 złotych rozłożony na 3 lata oferuje bank Santander, czyli ten najniżej oprocentowany. Rata w tym wypadku wyniosłaby 648,25 zł. Najwyższą ratę natomiast, w wysokości 777,56 zł należałoby zapłacić w banku Millennium, który oferuje oprocentowanie na poziomie 7,99%. Bank, który oferował najwyższe oprocentowanie kredytu, czyli PKO BP oczekiwałby wpłaty w wysokości 762,81%. Jest to jednocześnie bank, który oczekiwał najniższej prowizji. Natomiast najwyższa prowizja pobierana w Eurobanku wiązałaby się z ratą 683,28 zł. Widać zatem, że każdy element składowy ma wpływ na wysokość raty i w efekcie obciążenie jakie powstaje poprzez kredyt. Warto więc porównać i sprawdzić wszystkie możliwe rozwiązania, ponieważ w ten sposób można wybrać te, które będzie po prostu najtańsze.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty