Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt hipoteczny

5 cech dobrego doradcy kredytowego

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Doradca kredytowy

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to decyzja niezwykle wiążąca i zobowiązująca. Dotyczy bowiem ogromnych pieniędzy, które pożyczane są na bardzo długi czas. Warto zwrócić się do dobrego doradcy hipotecznego po wyczerpujące informacje na temat kosztów kredytu, wysokości raty, możliwości wprowadzenia ewentualnych zmian czy kosztów ponownego przeliczania kredytu po upływie jakiegoś okresu spłacania. W tym wszystkim pomaga doradca kredytowy, który w sposób profesjonalny i rzetelny wyjaśni wszystkie zawiłe kwestie bezpośrednio lub online.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dobry doradca kredytowy ma szeroką wiedzę

Doradca kredytowy powinien być osobą, która prawidłowo pokieruje decyzjami klienta. Powinien umieć odpowiedzieć na każde pytanie, wyjaśnić każdą zawiłą kwestię i umieć odesłać też do materiałów bardziej szczegółowo poruszających niektóre kwestie. Wiedza doradcy kredytowego powinna też być szeroka nie tylko w zakresie samego produktu, jakim jest kredyt hipoteczny, ale również w zakresie różnic, jakie występują między kredytami zależnie od tego, jaki bank udziela finansowania. To bardzo istotne, ponieważ klienci bardzo często zadają tego typu właśnie pytania. I oczywiście, bardzo ważne by doradca kredytowy potrafił również opowiedzieć o formach wsparcia rządowego w zakresie przyznawania i spłacania kredytów hipotecznych. Obecnie takim wsparciem jest program Mieszkania dla Młodych i na ten temat również powinien umieć opowiedzieć.

Dobry doradca kredytowy ma doświadczenie

Oczywiście, nie każdy kto rozpoczyna pracę w tej branży od razu będzie miał doświadczenie. Dlatego dobrze uczyć się przy kimś. Dobrze nabierać doświadczenia przy doradcy, który pracuje w branży już od kilku lat, ale nie powinno się uczyć fachu na prawdziwych klientach. Właśnie dlatego dobry doradca kredytowy powinien mieć doświadczenie. To doświadczenie pozwala mu doradzić zgodnie z potrzebami, możliwościami i oczekiwaniami klienta. Profesjonalne doradztwo polega na tym, aby zaproponować rozwiązanie, które będzie rzeczywiście dopasowane do indywidualnej sytuacji i pozwoli klientom podjąć decyzję najlepszą z możliwych.

Dobry doradca kredytowy uważnie słucha i jasno odpowiada

Wiedza i doświadczenie są niczym, jeżeli nie doradca nie potrafi się sprawnie komunikować ze swoimi klientami. Musi umieć ich bardzo uważnie słuchać. Słuchanie powoduje, że poznaje on rzeczywiste problemy i niepokoje swoich klientów, poznaje ich realne potrzeby i oczekiwania i dociera do prawdziwych obiekcji. Jasne i klarowne wyjaśnianie zawiłości tematyki finansowej powoduje, że każdy klient wie, co się do niego mówi. Klient czuje się nie tylko zrozumiany, ale również doceniony i szanowany, ponieważ jego rozmówca odpowiada na jego pytanie w taki sposób, że sam klient jest w stanie zrozumieć to, co jest do niego przekazywane.

Dobry doradca kredytowy jest dociekliwy

Każda sytuacja jest zupełnie inna. Każdy klient jest inny. Każdy ma inną sytuację finansową i osobistą. Dobry doradca kredytowy potrafi tak zadać pytania, że otrzyma wszystkie istotne informacje. Każda, nawet z pozoru błaha sprawa może się okazać dla banku decydująca i może zaważyć o przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu danemu klientowi. Jeżeli jednak doradca jest rzeczywiście dociekliwy i potrafi odpowiednio pokierować rozmową, to z pewnością uda mu się wszystko w taki sposób sprawdzić, uda mu się w taki sposób poprowadzić rozmowę, że zdobędzie wszystkie te informacje, które pomogą mu być skutecznym doradcą, a o to przecież chodzi.

Dobry doradca kredytowy powinien być aktywny i dynamiczny

Zabieganie o kredyt hipoteczny jest działalnością niezwykle skomplikowaną i złożoną. Banki mają czasami bardzo dziwne wymagania i oczekiwania. Jeżeli doradca jest mobilny, potrafi szybko reagować na informacje przekazywane mu z banku, to oczywiście warto z takim doradcą rozpocząć współpracę. Czasem powinien być on gotowy do tego, by podjechać do klienta, zebrać od niego wszystkie niezbędne dokumenty i podjechać do banku, by te dokumenty złożyć. Czasem powinien zaś z klientem jechać do banku, by pomóc mu zrozumieć oczekiwania pracownika lub negocjować warunki kredytu. Tylko taki aktywny i dynamiczny doradca może być naprawdę skuteczny.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty