Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt hipoteczny

Czym jest i jak korzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Kredyt hipoteczny warto obliczyć dzięki kalkulatorowi

Kalkulator kredytu hipotecznego umożliwia obliczenie wysokości rat kredytu hipotecznego w szybki oraz prosty sposób. Dzięki kalkulatorowi kredytu hipotecznego można porównać oferty banków i instytucji finansowych w jednym miejscu. To idealne rozwiązanie dla osób, chcących wybrać najlepszą ofertę.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala na sprawdzenie kosztów kredytów hipotecznych, oferowanych przez banki oraz instytucje finansowe. Dzięki niemu można dowiedzieć się, ile wynosi marża oraz oprocentowanie kredytu hipotecznego w danym miejscu.

Kalkulator kredytu hipotecznego (kalkulator kredytowy, kalkulator hipoteczny)

Kalkulator kredytowy jest wygodnym oraz elastycznym narzędziem. Aby móc skorzystać z kalkulatora hipotecznego, wystarczy znać orientacyjną wartość nieruchomości, wnioskowaną kwotę kredytu hipotecznego oraz potencjalny okres spłat wyrażony w latach. Po uzupełnieniu wymaganych informacji można przystąpić do analizy ofert, złożonych przez najlepsze i najbardziej zaufane banki oraz instytucje finansowe. Kalkulator kredytowy przedstawi marżę każdego z banków, czyli kwotę, jaką zarabia dany bank, udzielając kredytu hipotecznego. Oprocentowanie przedstawione w kalkulatorze kredytu hipotecznego składa się z marży danego banku lub instytucji finansowej wraz z dodatkowym WIBOR-em. Kalkulator hipoteczny prezentuje również wysokość miesięcznej raty w ofercie każdego z banków. Jest to suma spłacana co miesiąc. W zależności od preferencji kredytobiorcy, raty kredytu hipotecznego mogą być stałe (raty równe) lub malejące. W przypadku dodatkowych pytań kalkulator kredytu hipotecznego umożliwia kontakt z przedstawicielem, który bez żadnych zobowiązań wyjaśni szczegółów ofert zgromadzonych w kalkulatorze hipotecznym.

Co warto wiedzieć, korzystając z kalkulatora kredytowego?

Osoby poszukujące najlepszej oferty kredytu hipotecznego za pośrednictwem kalkulatora hipotecznego powinny zdawać sobie sprawę również z dodatkowych opłat, jakie niesie ze sobą zobowiązanie w postaci kredytu hipotecznego. W kalkulatorze kredytowym prezentowane są najniższe aktualne marże kredytów hipotecznych we wszystkich dostępnych bankach. Niektóre z banków prezentowanych w kalkulatorze kredytowym żądają także podania wieku potencjalnego kredytobiorcy. Ten czynnik, poza ogólną zdolnością kredytową ma bardzo duży wpływ na ostateczne koszty kredy hipotecznego. Zgodnie z podpowiedziami ekspertów, raty kredytu hipotecznego przedstawione w kalkulatorze kredytowym mogą ulec późniejszej zmianie na korzyść kredytobiorcy. Jest to możliwe dzięki negocjowaniu kosztów kredytu hipotecznego. Szczególną uwagę powinno się poświęcić negocjacjom marży banku, która jest zyskiem instytucji z racji udzielania zobowiązania. Prawo do negocjowania kosztów kredytu hipotecznego mają zazwyczaj stali klienci danego banku, a także osoby posiadające dobrą zdolność kredytową. Kredyt hipoteczny jest w większości przypadków zobowiązaniem na długie lata, dlatego przed jego zaciągnięciem warto dokładnie przeanalizować rynek tego rodzaju produktów finansowych. Jest to możliwe dzięki kalkulatorowi kredytu hipotecznego. W przypadku pytań lub wątpliwości warto skontaktować się z konsultantem, który zapewni wsparcie w wyborze najlepszego rozwiązania. Ostateczna cena kredytu hipotecznego, poza zaprezentowanymi w kalkulatorze kosztami jest zależna także od m.in. ubezpieczenia pomostowego, opłaty za wycenę nieruchomości, pozostałych ubezpieczeń (jeśli są wymagane), a także pozostałych opłat i prowizji, które może dowolnie nakładać każdy z prezentowanych w kalkulatorze hipotecznym banków oraz instytucji finansowych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty