Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny – jak przygotować się do spotkania z doradcą kredytowym?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Kredyt hipoteczny – jak przygotować się do spotkania z doradcą kredytowym?

Wielu z nas marzy o własnym mieszkaniu na obrzeżach miasta. Niektórzy idą nawet o krok dalej i pragną mieć piękny, duży dom z ogrodem. Kupno domu/mieszkania zawsze wiąże się z dużym wydatkiem oraz koniecznością wzięcia kredytu. Wybór kredytu hipotecznego to jedna z najważniejszych decyzji związanych z zakupem/budową nieruchomości. Kredyt spłacać musimy wiele lat – ważne jest, aby był on jak najbardziej dostosowany zarówno do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kluczowym momentem jest rozmowa z doradcą kredytowym. Często od tego spotkania zależy jaki kredyt weźmiemy i na jakich warunkach. Jak się przygotować do rozmowy z doradcą kredytowym? O czym koniecznie musimy pamiętać podczas spotkania?

Zdobądź jak najwięcej informacji o nieruchomości – przedstaw swoje oczekiwania

Podczas spotkania trzeba przekazać doradcy jak najwięcej informacji o nieruchomości, którą chcemy kupić. Opisać ją, przedstawić wszystkie ważne szczegóły. Dokumenty identyfikujące nieruchomość są bardzo ważne. Zestawiając je z dokumentami identyfikującymi kredytobiorcę można stwierdzić czy daną osobę stać na zakup wybranego domu/mieszkania. Doradca kredytowy może wtedy zaoferować najlepszą z możliwości. Dokumenty identyfikujące kredytobiorcę to między innymi: zaświadczenie o zarobkach oraz poświadczenie stałego dochodu, historia kredytowa w BIK, dokładne informacje o wszelkiego rodzaju zadłużeniach (jeśli kredytobiorca takie posiada). Należy też wypełnić wniosek o kredyt.

Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza

Przedsiębiorca, który chce kupić lokal firmowy musi przedstawić podczas spotkania z doradcą kredytowym jeszcze więcej dokumentów. Przede wszystkim musi w czasie spotkania okazać: decyzję o nadaniu numeru REGON oraz NIP, zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej bądź też inny dokument, który poświadcza fakt prowadzenia działalności gospodarczej, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami, zaświadczenie z ZUS dotyczące składek, deklaracje PIT za ostatni rok, dokumenty potwierdzające dochody uzyskane w roku bieżącym. Przed spotkaniem warto też przejrzeć poszczególne oferty banków. W wielu instytucjach bankowych wysokość udzielanego kredytu jest ściśle związana ze stażem działalności gospodarczej. Warto mieć to na uwadze. Przed rozmową z doradcą kredytowym dobrze jest zadać sobie podstawowe pytanie: czego oczekuję i na co mnie stać? Wzięcie kredytu hipotecznego oraz podpisanie umowy z bankiem wiąże się z wieloletnią koniecznością spłacania tego kredytu oraz odpowiedzialnością. Ważne są też kwestie związane z wysokością rat, odsetkami czy też konsekwencjami związanymi z niespłacanymi ratami kredytu. W niektórych przypadkach już same odsetki kredytu są naprawdę bardzo wysokie. Jeśli dobrze przygotujemy się do rozmowy z doradcą kredytowym z pewnością wybierzemy najlepszą opcję, a samo spłacanie kredytu nie będzie wiązało się z ogromnym stresem oraz nie będzie wymagało od nas dużych wyrzeczeń.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty