Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny przez Internet - czy to możliwe?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Kredyt hipoteczny można również zawrzeć przez internet

Kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie, które zawierane jest na wysokie kwoty i na bardzo długi czas. Zwykle, kwota kredytu nie jest mniejsza niż sto tysięcy złotych, najczęściej to wielokrotność tych pieniędzy. Okres kredytowania zaś to zwykle dwadzieścia pięć lub trzydzieści lat. Czy tak poważne zobowiązanie można zawierać przez Internet? Czy da się w ten sposób sprawdzić wiarygodność klienta i zweryfikować jego możliwości finansowe?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kredyt hipoteczny przez Internet

Banki coraz częściej wprowadzają nowoczesne rozwiązania, które opierają się na nowoczesnych zdobyczach techniki. Możliwość automatyzacji procesów związanych z komunikacją z klientem powoduje, że klient szybciej uzyskuje wszystkie niezbędne dla siebie wskazówki i informacje, a jednocześnie sam bank może nieco zaoszczędzić na opłaceniu pracowników etatowych i pokrywaniu kosztów placówek. To bardzo wygodne rozwiązanie. Pozwala oszczędzić czas i pieniądze, a usprawnienia i wykorzystanie zdobyczy techniki ma stanowić formę przekonania klienta do danego banku. Dobrym przykładem tego rodzaju rozwiązań są bankomaty i wpłato maty. To urządzenia, które pozwalają na pominięcie placówki bankowej w czasie obrotu gotówką w obrębie własnego konta. Przelewy internetowe i zakładanie lokat za pośrednictwem bankowości internetowej to kolejne tego rodzaju udogodnienia. Klient nie musi czekać w kolejce, nie musi wypełniać skomplikowanych dokumentów. Wystarczy parę kliknięć i sprawa załatwiona.

Kredyty hipoteczne online

Zakładanie lokaty i wpłacanie pieniędzy to jednak nie to samo, co udzielenie kredytu hipotecznego na kilkaset tysięcy złotych. Czy rzeczywiście, przeprowadzenie całej procedury zdalnie jest możliwe? Czy da się przeprowadzić procedurę kredytową całkowicie bez wizyty klienta w banku? Otóż, okazuje się, że jest możliwe, prawie bez wizyty w banku. Klient musi się pojawić osobiście na podpisanie umowy. Co jednak ważne, to przychodzi na umówiony termin i dokładnie na wyznaczoną godzinę. Jest to więc wizyta bardzo krótka i szybka. Nie czeka w kolejce i nie traci wielu cennych minut na kolejne spotkania z pracownikiem banku. Bank ING wprowadził właśnie takie rozwiązanie. Jest ono na razie na etapie testów, dopiero pierwsi klienci skorzystali z tej możliwości, trudno więc określić jej sprawność. Procedura rozpoczyna się w panelu bankowości elektronicznej. Klient wypełnia tam wniosek o kredyt hipoteczny. SMS dostaje kod, który służy do podpisania tego wniosku. Przesyła go również poprzez bankowość elektroniczną. Następnie pracownik banku przekazuje również tym kanałem dokumenty, które klient ma zgromadzić i dostarczyć. Klient zaciąga skany zgromadzonych dokumentów i przesyła je na serwer bankowości. Stamtąd pracownik je pobiera i przekazuje do analizy. Jeżeli czegoś brakuje i klient musi dodatkowo dołączyć, to cała komunikacja odbywa się właśnie w ten sposób. Po wykonaniu wszystkich analiz i przygotowaniu umowy kredytowej, jest ona wysyłana do klienta. Jeżeli ze strony klienta jest akceptacja, to ustalany jest termin wizyty w oddziale i tam następuje podpisanie dokumentów. To bardzo prosty, szybki i sprawny sposób, który minimalnie angażuje i ogranicza obie strony, ale co ważne, znacznie ułatwia całą procedurę, a klient musi wyłącznie raz pojawić się w banku, co też nie ogranicza go czasowo i nie uzależnia aż tak bardzo od samej placówki. Dokumenty dla pracownika może skanować przecież nawet wieczorem. Jest to bardzo ciekawa propozycja i bardzo oryginalne rozwiązanie, przede wszystkim jednak, jest to ogromny ukłon w stronę klienta i zachęcenie go do skorzystania z tej łatwiejszej i wygodniejszej formy współpracy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty