Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny z rodzicami sposobem na wyprowadzkę z domu

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Ludzie w banku podpisują umowę

Dorosłe dzieci chcą jak najszybciej opuścić rodzinne gniazdo i zacząć życie na własny rachunek. W niektórych przypadkach częściowo zaczyna się to zaraz po szkole średniej, gdy młody człowiek udaje się na studia. Zwykle jednak to rodzice sponsorują mu również ten czas edukacji, a „bycie na swoim” ogranicza się do mieszkania bez rodziców. Po skończeniu studiów i podjęciu pracy, myśli o własnym mieszkaniu zaczynają nabierać kształtu i stają się pomału planem, a nie marzeniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zdolność kredytowa młodego człowieka

Młody człowiek, który dopiero wkracza na rynek pracy i rynek finansów zwykle nie ma zdolności kredytowej. Dla banku znaczenie ma bowiem zarówno pensja, jak i staż zatrudnienia, a raczej trudno się spodziewać, by młody absolwent miał w tym zakresie informacje zadowalające dla banku. Pensja młodego pracownika zwykle nie należy do najwyższych, jest raczej bliżej najniższej krajowej, a pierwsza seria umów, to umowy krótkoterminowe. Praktyka zatrudniania wskazuje, że pierwszą umową jest umowa na okres próbny. Dla banku nie ma ona praktycznie żadnego znaczenia. Okres próbny trwa zwykle trzy miesiące, a to nie jest czas, w którym można zarobić pieniądze na spłatę kredytu. Drugą umową jest zwykle umowa zawierana na rok. To również krótki termin, a bank widząc, że klient jest zatrudniony na tak krótki czas nie zdecyduje się na ryzyko zakredytowania. Istnieje obawa, że nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań, gdy straci pracę. Dopiero trzecia umowa jest umową na okres trzech lat i to jest moment, w którym można rozpocząć dopiero myślenie o kredycie. Jak widać, trzeba więc trochę poczekać.

Kredyt hipoteczny z rodzicami

Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zaciągnięcie kredytu wraz z rodzicami. To opcja, która powoduje, że znacznie wzrasta zdolność kredytowa klienta, ale również wzrasta jego wiarygodność dla banku, a więc ryzyko, że zakredytowanie nie zostanie rozliczone znacznie spada. Dzięki temu, że banki udostępniają możliwość zaciągnięcia kredytu wraz z rodzicami, młody człowiek znacznie wcześniej i znacznie szybciej może zacząć planować zakup własnego mieszkania w ramach nadal działającego programu MDM. Rodzice, którzy biorą udział w procedurze kredytowej wnoszą bardzo wiele do sytuacji kredytowej, znacznie ją poprawiając. Jeżeli mają swoje mieszkanie, to mają również wkład własny, którym może być właśnie to mieszkanie. To bardzo dużo. Z drugiej strony, rodzice, wraz ze swoimi pensjami wpływają na wysokość kredytu, który może zostać przyznany. Pensja dziecka i rodziców to znacznie więcej niż pensja tylko dziecka. Stabilni finansowo i życiowo rodzice, to również doskonałe zabezpieczenie kredytu. Nawet jeżeli dziecko straci pracę, to rata może być spłacana przez rodziców, którzy swojej pracy nie stracili i otrzymują nadal pensję. Dla banku, takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne. To rozwiązanie, które oferuje największe zabezpieczenie i minimalizuje ryzyko kredytowe. Dla samych zainteresowanych to doskonały sposób na podniesienie zdolności kredytowej i otrzymanie większej kwoty kredytu. Dla danej rodziny zaś to szansa na to, by młody człowiek znacznie szybciej się usamodzielnił i wyprowadził z domu, a tym samym zaczął własne życie na własny rachunek.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty