Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt hipoteczny

Promocje kredytów hipotecznych - na co uważać?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Para skorzystała z promocji na kredyt hipoteczny i cieszy się z mieszkania

Co jakiś czas banki oferują promocje swoich produktów kredytowych, wśród nich, promowane są również kredyty hipoteczne. Promocje dotyczą różnorodnych opcji i różnorodnych elementów kredytu. warto jednak starannie takie promocje sprawdzać i weryfikować, żeby pod pozorem korzystnych warunków nie zdecydować się na znacznie mniej opłacalne rozwiązanie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Promocja kredytów hipotecznych - uważaj na gwiazdki

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że wiele ofert kredytowych, również tych promocyjnych, to oferty z tak zwanymi gwiazdkami. To oznacza, że promocja jest dostępna po spełnieniu określonych warunków, których spełnienie często jest niezwykle trudne, o ile w ogóle możliwe. Często też gwiazdka dotyczy bardzo konkretnej kwoty kredytu, a jak wiadomo, jest ona często uzależniona od zdolności kredytowej klienta. Rozważając więc kredyt promocyjny, który jest oznakowany licznymi gwiazdkami przy korzystniejszych warunkach, koniecznie trzeba przeczytać, czego te gwiazdki mogą dotyczyć.

Przeczytaj uważnie warunki promocji kredytowej

Kredyt hipoteczny w promocji może też być dostępny wyłącznie po spełnieniu wszystkich zawartych w regulaminie warunków. Może to więc być konieczność punktualnego regulowania raty, utrzymania odpowiednich wpływów na koncie czy też zapewnienia określonego obrotu na rachunku. Niedotrzymanie jednego z tych warunków może spowodować, że kredyt wróci do standardowych opcji, a przez to stanie się znacznie droższy. Rzadkością są kredyty promocyjne, w których promocję zapewnia spełnienie tylko jednego z wymagań. Zwykle spełnić należy wszystkie wskazane.

Wątpliwe promocje kredytów w transakcji wiązanych

Niektóre banki oferują promocyjne warunki, jeżeli dojdzie do transakcji wiązanej. To oznacza, że można skorzystać z obniżonej marży lub prowizji, jeżeli zakupi się jednocześnie kartę kredytową, założy się konto w tym banku lub skorzysta się z jakiegoś produktu inwestycyjnego lub oszczędnościowego. Tu warto zwrócić uwagę na to, czy wystarczy sam zakup dodatkowego produktu, czy trzeba również z niego korzystać. Można bowiem zakupić kartę kredytową i jej nieaktywować. To powoduje, że roczna opłata za kartę nie jest naliczana, więc nie generuje dodatkowych kosztów. Niektóre banki wymagają jednak, by zakupiony produkt był aktywowany i użytkowany, a to oznacza, że np. kartę należy uruchomić i co jakiś czas zrobić za jej pomocą zakupy. Warto wiedzieć, że promocja kredytu hipotecznego rzadko kiedy oferowana jest całkowicie za darmo. Najczęściej trzeba spełnić określone warunki, kupić dodatkowe produkty lub spełnić inne stawiane przez bank wymagania. Jeżeli jednak są one w zasięgu ręki klienta, to warto się na nie zdecydować. Oszczędności mogą sięgnąć od kilkuset złotych aż do kilku tysięcy złotych. A o takie pieniądze warto się nieco postarać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty