Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Kredyt hipoteczny

Ubezpieczenie kredytu od utraty pracy - czy warto skorzystać?

Opinie klientów:
4.8/5
Opinie klientów:
4.8/5
Zwolniony pracownik pakuje osobiste rzeczy

Kredyt hipoteczny bardzo często sprzedawany jest w otoczeniu również innych produktów. To ubezpieczenie na życie dla klienta, którego zadaniem jest zabezpieczenie spłaty zaciągniętego kredytu, ale również ubezpieczenie od utraty pracy, którego celem jest wsparcie klienta w razie przejściowych problemów z zatrudnieniem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie od utraty pracy - zasady

Ubezpieczenie od utraty pracy to opcja ubezpieczeniowa, która gwarantuje klientowi wsparcie na wypadek, gdyby klient nie ze swojej winy stracił pracę. Jeżeli jest zatrudniony w jakimś przedsiębiorstwie, utrata pracy musi być spowodowana jego zwolnieniem. Jeżeli sam z tej pracy odejdzie, to niestety, ale polisa ubezpieczeniowa nie zadziała. Jeżeli natomiast jest to przedsiębiorca, to warunkiem uzyskania wypłaty świadczenia jest zamknięcie działalności gospodarczej. Samo jej zawieszenie nie uruchamia polisy i nie poskutkuje tym, że ochrona zadziała. Po utracie pracy należy wypełnić specjalny wniosek o wypłatę świadczenia i firma ubezpieczeniowa zacznie opłacać kredyt za ubezpieczonego. Ochrona ubezpieczeniowa działa w ten sposób, że bezrobotny ubezpieczony nie otrzyma pieniędzy na swoje konto, ale co miesiąc, równowartość raty będzie wpłacana na konto powiązane z kredytem. Z tego konta jest ona automatycznie pobierana na kredyt, a ten jest spłacany. To, jak długo kredyt jest opłacany z ubezpieczenia, uzależnione jest od tego, jaką ofertę ma dana firma ubezpieczeniowa. Niektóre firmy oferują pół roku spłaty kredytu, inne oferują dziewięć miesięcy, jeszcze inne gwarantują roczną spłatę. To bardzo korzystne rozwiązanie. Warunkiem comiesięcznego otrzymania równowartości raty na konto powiązane z kredytem jest dostarczenie zaświadczenia o byciu zarejestrowanym w Urzędzie Pracy, jako osoba bezrobotna. Tylko takie zaświadczenie uprawnia do wypłaty świadczenia, więc warto o tym pamiętać.

Ubezpieczenie kredytobiorcy od utraty pracy - czy warto?

Ubezpieczenie od utraty kredytu to bardzo korzystna opcja wsparcia kredytobiorcy. Nawet umowę na czas nieokreślony można stracić, a własną działalność zamknąć, dlatego takie wsparcie, nawet na kilka miesięcy może się okazać naprawdę cenne. Kilka miesięcy bez pensji może się okazać trudne do udźwignięcia, dlatego też regularna spłata kredytu z pieniędzy z ubezpieczenia będzie ogromną pomocą. Pozwoli uchronić się przed kłopotami i trudnościami, pozwoli zabezpieczyć kredyt przed zaległościami i klienta przed problemami finansowymi. Trzy niespłacone raty są podstawą do wypowiedzenia kredytu, a bez regularnych pieniędzy może na te raty zabraknąć. Zabezpieczenie zobowiązania sprawi, że przynajmniej o te kilkaset złotych nie będzie trzeba się martwić. Podsumowując, ubezpieczenie od utraty kredytu to bardzo praktyczne i korzystne rozwiązanie, które w trudnej finansowo sytuacji może się okazać bardzo pomocne. Zabezpiecza przed konsekwencjami niespłacania kredytu i zapobiega powstaniu zaległości.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty