Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Lokaty

Lokata w banku czy inwestycje alternatywne

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Lokata w banku czy inwestycje alternatywne

Jeśli mamy nieco gotówki może przyjść nam do głowy, że chcielibyśmy ją ulokować inwestując. Do wyboru mamy między innymi lokatę w banku jak również inwestowanie alternatywne. Co wybrać? Doradzamy.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Lokata? Tak ale...

Lokata to jeden z produktów oferowanych przez bank. Już na wstępie możemy określić główną zaletę tego rodzaju inwestycji, którą jest bezsprzecznie zwrot zainwestowanych pieniędzy wraz z określoną w umowie sumą. Niewątpliwą zaletą jest to, że nic nie stracimy. Przed wybraniem lokaty warto zapoznać się z ofertami poszczególnych banków, wybierając taką, która daje wysokie oprocentowanie oraz stabilne warunki zwrotu. Jeśli chcemy zarobić więcej możemy zdecydować się na lokatę inwestycyjną. Lokata to dobry wybór dla tych, którzy nie lubią ryzykować i pragną pewnego zwrotu, wadą tego rodzaju inwestycji jest stosunkowo niski zysk. Dla tych, którzy pragną zarobić więcej, realną szansą na zarobek stają się inwestycje alternatywne.

Czym są inwestycje alternatywne?

Są to te formy inwestycji, których nie możemy zaliczyć do tradycyjnych form inwestowania. Pośród nich znajduje się między innymi zakup dzieł sztyki, znaczków, monet czy przedmiotów kolekcjonerskich, to oczywiście tylko niewielka część z naszych możliwości. Zakup tego rodzaju przedmiotów pozwala na zmniejszenie wahań portfela, jak również skuteczniejszą dywersyfikację i niską korelację z innymi bardziej tradycyjnymi klasami aktywów. Oczywiście w przypadku inwestycji alternatywnych w zależności do tego, co wybierzemy bywa i tak, że niektóre z tych inwestycji dostępne są przede wszystkim inwestorom z dużą liczbą pieniędzy, ale nie zawsze. Niekiedy uda nam się okazyjnie zakupić w dobrej cenie chociażby monety kolekcjonerskie czy znaczki. Kwestia wysokości inwestycji to jedno, równie ważne jest rozeznanie w rynku. Inny sposób inwestycji to inwestycja w metale szlachetne. Inwestycją alternatywną może być wszystko co wraz z upływem czasu zyskuje na wartości. Trzeba uzbroić się w cierpliwości, bo aby widać było finansowy rezultat należy poczekać. Tego rodzaju inwestycje są dla tych, którzy biorą pod uwagę pewne ryzyko, a jednocześnie są w stanie zainwestować nieco więcej pieniędzy. W ten sposób możemy pomnożyć nasz kapitał, licząc się z tym, że możemy go stracić.

W co inwestować?

Po zapoznaniu się z tym krótkim zestawieniu możemy zadać sobie pytanie o to, w co warto inwestować. Odpowiedź uzależniona jest od tego, co chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na stabilnym zarabianiu niewysokich kwot to lokata będzie dla nas idealna. Jeśli natomiast marzy nam się zarobienie dużych pieniędzy, a przy tym mamy świadomość ewentualnej straty, wtedy warto wybrać inwestycje alternatywne. Wymagają one jednak większej wiedzy o produkcie w który zamierzamy zainwestować. Jeśli takowej wiedzy nie posiadamy, zawsze możemy poprosić firmę, która specjalizuje się w doradztwie. Innym rozwiązaniem jest częściowa inwestycja w tradycyjne instrumenty rynku finansowego oraz częściowo w alternatywne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty