Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Porady - Lokaty

Lokaty 3-miesięczne - przegląd najlepszych ofert

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Lokaty 3-miesięczne - przegląd najlepszych ofert

Lokaty krótkoterminowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy dostali zastrzyk gotówki i chcą ją gdzieś bezpiecznie ulokować. Nie powinna kusić, może zarobić, ale nie powinna stracić. To właśnie najważniejsze zalety tego rodzaju rozwiązań. Prowadzą do zamrożenia pieniędzy, ale na czas na tyle krótki, że w razie nagłej potrzeby, nie będzie trzeba długo czekać na ich wypłacenie

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Porównanie lokat 3-miesięcznych

Ponieważ tematem niniejszej analizy są lokaty trzymiesięczne, tak naprawdę jedyne co można porównywać to ich oprocentowanie. Banki bowiem odchodzą już od egzekwowania opłat od klientów rezygnujących z oszczędzania przed terminem. Zwykle konsekwencji albo nie ma wcale, albo występują w postaci utraty naliczonych odsetek. Innymi słowy, w najgorszym wypadku do wypłaty jest dokładnie tyle, ile zostało wpłacone. Właśnie dlatego wszystkie dodatkowe warunki funkcjonowania lokat nie są tak istotne, jak ich oprocentowanie.

Oprocentowanie lokat 3-miesięcznych

W zakresie oprocentowania obecnie najbardziej korzystną ofertę prezentuje obecnie bank Millennium i Nest Bank. Proponują oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku. W przypadku ulokowania kwoty 10000 oznacza to uzyskanie odsetek w wysokości 81,66zł. Kwota nie jest oszałamiająca, ale zawsze na plus. Nieco słabiej prezentuje się oferta Idea Bank i mBank. Proponowane przez nich lokaty oprocentowane są na poziomie 3,5% w skali roku. Co daje wynik (przy ulokowaniu 10000zł) 71,45 zł. Trzecie miejsce, z oprocentowaniem 3% zajął BGŻ Optima. Takie oprocentowanie powoduje, że do wypłaty jest kwota większa o 61, 25 zł.

Podsumowanie ofert lokat 3-miesięcznych

Widać na podstawie szacunkowych danych i oferowanych przez banki poziomów oprocentowania, że lokata 3 miesięczna nie jest szczególnie zyskownym rozwiązaniem. Jeżeli jednak jej zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie pieniędzy, to z całą pewnością doskonale się w tej roli sprawdzają. Niezależnie od tego, która opcja zostanie wybrana, to za każdym razem wypłacona kwota będzie większa nawet niż wpłacona, a to oznacza, że pieniądze są z całą pewnością bezpieczne. Na takiej lokacie klient na pewno nie straci. Może zarobić od nieco powyżej osiemdziesięciu złotych do nieco powyżej 60zł. Jeżeli pieniądze nie są potrzebne, warto rozważyć nieco inną formę ich pomnażania. Jeżeli ma to być rozwiązanie jedynie tymczasowe, to jest ono całkiem w porządku.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty