Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Konto bankowe

Czym jest usługa Cashback?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Czym-jest-usluga-cashback

Mało znana, a jeszcze rzadziej stosowana usługa Cashback to bardzo praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie, z którego warto korzystać szczególnie będąc w podróży, gdy znalezienie odpowiedniego bankomatu jest znacznie utrudnione. Polega ona na wypłacie określonej kwoty pieniędzy z kasy sklepu, w którym robione są zakupy. Nie wiele osób wie, że jest ona dostępna, tym czasem w Polsce funkcjonuje już od 2006 roku. Jak wygląda w praktyce jej wykorzystanie?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Prawo skorzystania z usługi Cashback

Z tej usługi skorzystać mogą wyłącznie posiadacze karty płatniczej Visa lub MasterCard. Jest to konieczne dla połączenia się z odpowiednim bankiem w celu właśnie uzyskania wypłaty. Transakcję można przeprowadzić jedynie w tym punkcie, który taką usługę oferuje. Nie każdy bowiem przystąpił do tego programu. Zwykle można to zrobić w sklepach spożywczych, na stacjach benzynowych czy też salonikach prasowych. Miejsce, które udostępnia Cashback powinno być odpowiednio oznaczone.

Jak skorzystać z usługi Cashback

Możliwość wypłacenia pieniędzy z kasy wiąże się ściśle z dokonaniem zakupów w danym punkcie. Nie ma możliwości wyłącznego wypłacenia środków. Należy więc zrobić nawet małe zakupy, a przed ich opłaceniem poinformować kasjera lub kasjerkę o chęci wypłacenia pieniędzy w ramach usługi Cashback. Taka informacja musi być podana, ponieważ wymaga ona od kasjera wprowadzenia nieco innych poleceń na kasie fiskalnej. Klient najpierw reguluje swój rachunek za zakupy, a następnie informuje, jakie pieniądze chce wypłacić. Kasjer wypłaca pieniądze, a potwierdzeniem uprawniającym do wypłaty jest zwyczajowy i standardowy Pin do karty. Taka usługa jest obwarowana ograniczeniami. Zazwyczaj maksymalna kwota jaką można w ten sposób wypłacić to 200zł. Ma to związek przede wszystkim z tym, by za bardzo nie obciążyć sklepu daną wypłatą. Nie ma natomiast limitu co do liczby transakcji przeprowadzonych w ten sposób. I jeżeli nie ma na koncie ograniczeń co do wypłat z bankomatów, czy też dziennych wydatków, to taką procedurę można wielokrotnie powtórzyć, by w ten sposób zyskać pieniądze w wyższej kwocie niż wspomniane 200zł. Trzeba tylko pamiętać, że za każdym razem, powtarzając procedurę trzeba w danym punkcie zrobić najpierw zakupy. Cashback jest w niektórych bankach transakcją dodatkowo płatną a w innych oferowana jest całkowicie darmowo. Jest praktyczna szczególnie dla osób, które często są w podróży i zwykle wyjeżdżają do nieznanych sobie miejsc, gdzie poszukiwanie bankomatu byłoby po prostu stratą czasu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty