Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Konto bankowe

Dziecko również może mieć kartę płatniczą

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Dziecko również może mieć kartę płatniczą

Karty dla dzieci to nie wymysł dorosłych, a bardzo rozsądne rozwiązanie, które zapewnia większe bezpieczeństwo użytkowania niż operowania gotówką. Obecnie w większości miejsc można zapłacić za zakupy kartą płatniczą, a specjalne karty płatnicze umożliwiają dzieciom wygodne operowanie środkami pieniężnymi.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Karty dla dzieci są wbrew powszechnym opiniom bezpiecznym środkiem płatniczym. Zgodnie z prawem, karty płatnicze zintegrowane z kontem bankowym mogą mieć dzieci powyżej 13. roku życia, choć z kart przedpłaconych lub dodatkowych kart połączonych z kontem bankowym rodziców, mogą korzystać młodsze dzieci.

Karta płatnicza dla dziecka - na czym polega?

Karty płatnicze dla dzieci niewiele różnią się od standardowych kart płatniczych. Dorośli, którzy poszukują kart dla swoich pociech, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem karty, która będzie sprostać ich wymaganiom. Bardzo duża liczba banków w Polsce posiada w swojej ofercie tzw. młodzieżowe konta, dzięki którym możliwe jest zapewnienie dzieciom karty płatniczej. Karty płatnicze wraz z kontem bankowym dla dzieci charakteryzują się niewielkimi kosztami prowadzenia takiego konta, dlatego nie należy się bać ukrytych opłat. Posiadają te same funkcje jak karty dla dorosłych, dlatego dziecko będzie mogło zapłacić nią za zakupy w internecie, ale także wypłacić pieniądze z bankomatów. W większości przypadków karty płatnicze dla dzieci umożliwiają również bezpłatne korzystanie z wpłatomatów. Część banków oferuje karty płatnicze wraz ze specjalnymi szablonami graficznymi, które są atrakcyjne dla dzieci. W niektórych bankach dziecko samo może zaprojektować wygląd karty płatniczej. Przeglądając karty płatnicze dla dzieci i młodzieży, można spotkać również karty płatnicze w formie breloka, lub możliwej do ukrycia w opasce i zegarku. I choć używając tego typu kart, nie będzie można wypłacać pieniędzy z bankomatów, to z pewnością przypadną do gustu najmłodszym.

Karty dla dzieci i młodzieży - opłaty, funkcje

Przeglądając aktualnie dostępne karty płatnicze, można dojść do wniosku, że tego typu środki płatnicze są tańsze od standardowych, przeznaczonych dla dorosłych rozwiązań. Nie trzeba długo szukać, by znaleźć kartę płatniczą, dzięki której będzie można za darmo wypłacać pieniądze z bankomatów, a także korzystać z nich w czasie zagranicznych wycieczek (możliwość wypłaty z zagranicznych bankomatów). Karty dla dzieci charakteryzują się zazwyczaj darmowymi zleceniami stałymi, darmowymi przelewami standardowymi, a także niewielkimi kosztami wykonywania przelewów natychmiastowych oraz europejskich. Korzystając z kart płatniczych, dzieci mogą uczestniczyć w atrakcyjnych programach lojalnościowych, dzięki którym można uzyskać nawet 50% zniżki w wybranych sklepach i punktach usługowych. Posiadacze kont młodzieżowych mogą liczyć także na programy moneyback, np. za płatności w sklepach internetowych. Warto pamiętać, że nie wszystkie konta dla najmłodszych są darmowe, a samo oprocentowanie nie jest zbyt wysokie.

Czy karta płatnicza dla dziecka jest bezpieczna?

Karty płatnicze dla dzieci są bezpieczniejszym rozwiązaniem niż np. powierzanie takiej samej ilości pieniędzy w postaci gotówki. Zagubione pieniądze bardzo ciężko odnaleźć, a same przykuwają wzrok złodziei o wiele bardziej niż dyskretne karty płatnicze. W przypadku zagubienia karty płatniczej można ją automatycznie zablokować, dzięki czemu nie utraci się dostępnych na niej środków. Karty płatnicze umożliwiają ustalenie dziennego limitu wydatków, a także maksymalnej kwoty jednorazowej transakcji. Dzięki temu rodzice sprawują kontrolę nad finansami swoich dzieci, a posiadacze kart uczą się jak gospodarować pieniędzmi od najmłodszych lat. Wiele banków posiada bardzo ciekawe aplikacje, które uczą najmłodszych gospodarowania pieniędzmi.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty