Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Konto bankowe

Konto firmowe z debetem na start - najważniejsze informacje

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Konto firmowe z debetem na start

Niewiele banków posiada w swojej ofercie konta debetowe dla młodych firm. Startujący przedsiębiorcy muszą wykazać się przyzwoitymi przychodami, aby bank mógł zaproponować konto firmowe z debetem. O wiele łatwiej jest firmom działającym 12 miesięcy, które mogą swobodnie wybierać w ofertach.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Konto firmowe z debetem dla podmiotów rozpoczynających działalność to praktyczne i pożyteczne rozwiązanie, które niejednokrotnie pozwala na pokrycie wydatków związanych z bieżącą działalnością. Debet na firmowym koncie dla startujących firm przydaje się często na podstawowe potrzeby, gdy oczekuje się na zapłatę wystawionej faktury. Niestety, nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na tego typu konto firmowe.

Konto firmowe z debetem - dla startującej firmy

Uruchomienie firmy, a szczególnie mikroprzedsiębiorstwa, jest jednym z najtrudniejszych momentów działalności gospodarczej. Obawa o klientów, niepewność wobec stałego utrzymania płynności finansowej – to tylko jedne z wielu problemów, czekających na właścicieli początkujących firm. Wysokie oprocentowanie kredytów dla startujących firm sprawia, że warto rozglądać się za innymi sposobami finansowania działalności gospodarczej. Jak podkreślają analitycy sektora finansowego, dobrym rozwiązaniem dla młodych firm są konta bankowe z debetem, dzięki czemu ryzyko utraty płynności finansowej w początkowym okresie działalności przestaje być tak dużym problem. Wprowadzany przez bank limit kredytowy, pozwala młodej firmie zadłużyć się na określony czas. Dług w przypadku konta firmowego z debetem, jest spłacany automatycznie za pomocą każdorazowej wpłaty na konto.

Konto dla firmy z debetem - oprocentowanie, limit kredytowy

Niestety liczba banków oferujących konta firmowe z debetem na start jest bardzo wąska. Obecnie, takie rozwiązanie oferuje garstka banków, które nie oferują korzystnych warunków. Warto pamiętać, że debet na koncie to pożyczka bez standardowego zabezpieczenia, dlatego banki udzielające kont debetowych startujących firmom, nie będą udzielać wysokich limitów na kontach. Najczęściej, najniższym debetem na koncie dla startującej firmy jest zaledwie 1 tys. złotych, natomiast najwyższym ok. 10-20 tys. zł. Może się zdarzyć, że potencjalny bank nie przedstawi stałej oferty linii debetowej, tylko za każdym razem będzie opierał ją na podstawie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. To jednak nie koniec niezbyt optymistycznych wiadomości dla młodych przedsiębiorców. Oprócz niezbyt łaskawej linii debetowej na początku działalności równie bolesną kwestią dla właścicieli startujących mikrofirm, może być oprocentowanie zadłużenia na koncie. Odsetki z tego tytułu mogą bardzo dotkliwie "uderzyć po kieszeni" najdrobniejszych przedsiębiorców. Zazwyczaj banki oferujące kredyty firmowe z debetem na start, wprowadzają oprocentowanie w wysokości 17-22%. Warto jednak być czujnym, ponieważ co jakiś czas banki oferują promocję dla firm, zapewniają zerowe oprocentowanie do określonego limitu zadłużenia.

Konto z debetem dla firmy powyżej 3 miesięcy działalności

Zgodnie z informacjami ekspertów z dziedziny bankowości, zdecydowanie lepsze oferty czekają na właścicieli firm, które funkcjonują na rynku od co najmniej 3 miesięcy. Przyjęło się, że im dłuższy staż firmy, tym atrakcyjniejsze są oferty banków. Analizując banki udzielające kont firmowych z debetami, można zauważyć, że wraz z długością prowadzenia działalności gospodarczej wzrastają limity zadłużenia na kontach. Tego typu podmioty mogą również liczyć na dodatkowe profity i korzystne promocje.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty