Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Konto bankowe

Konto oszczędnościowe dla dziecka

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Konto oszczędnościowe dla dziecka

Oszczędzanie pieniędzy dla dziecka to dobry pomysł. Coraz trudniej zacząć dorosłe życie. Start w samodzielność jest obłożony coraz liczniejszymi trudnościami, a programy ułatwiające podjęcie pierwszej pracy czy zakup pierwszego mieszkania są tak obwarowane, że niezwykle trudno spełnić te skomplikowane warunki. Gdy się jednak uda już wszystko załatwić i uda się wszystko spełnić okazuje się, że jest już zbyt późno na składanie wniosku. Właśnie dlatego samodzielne zabezpieczenie dziecka i podarowanie mu narzędzia w postaci pieniędzy będzie najlepszym prezentem w dorosłe życie, jaki tylko można mu zaproponować.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Jak można oszczędzać dla dziecka

Sposobów na oszczędzania na przyszłość dziecka jest wiele. Można się zdecydować na lokatę oszczędnościową, fundusze inwestycyjne, czy zwyczajne konto oszczędnościowe. Można też zainwestować pieniądze w nieruchomości, kamienie czy inne chodliwe towary, które stanowią dobrą lokatę na przyszłość. To jednak nie rozwiązuje problemu. Mnogość opcji powoduje, że ludzie bardzo często nie wiedzą co wybrać. Trudno bowiem zrozumieć różnice występujące między tymi wszystkimi możliwościami, a co za tym idzie, trudno również zrozumieć, dla kogo każde z tych rozwiązań zostało przeznaczone. Niektóre też wiążą się z większym, inne z mniejszym ryzkiem, a to też wymaga odpowiedniej wiedzy, czasem również doświadczenia. W związku z tym, przed podjęciem właściwej decyzji dotyczącej oszczędzania na przyszłość dziecka znacznie lepiej jest zasięgnąć wiedzy i zapoznać się ze specyfiką produktu, by wiedzieć, jakich wyników można oczekiwać i jaki jest poziom ryzyka.

Konto oszczędnościowe

Jednym z rozwiązań, które można rozważyć decydując się na oszczędzanie pieniędzy dla dziecka jest specjalnie przeznaczone dla niego konto oszczędnościowe. W ogóle, konta oszczędnościowe to bardzo popularna forma oszczędzania pieniędzy. Są dobrze znane i bardzo często wykorzystywane przez klientów indywidualnych. Oszczędzający cenią sobie ich elastyczność i jednocześnie bezpieczeństwo. Zasadniczo, na konto oszczędnościowe można wpłacać pieniądze w dowolnej wysokości i z dowolną częstotliwością. Można je wpłacać systematycznie lub sporadycznie, zgodnie z własnymi możliwościami, planami i potrzebami. Co za tym idzie, takie konto to po prostu swoboda odkładania. To również swoboda wypłacania. Konto oszczędnościowe zakłada również swobodę i dowolność w zakresie wypłacania pieniędzy. Można wypłacać raz w miesiącu lub więcej, można nie wypłacać wcale. Można pobrać część środków, a można też wypłacić całość. Nie jest to w żaden sposób regulowane. Konto oszczędnościowe dla dziecka nieco się różni od typowego konta oszczędnościowego dostępnego przy koncie głównym. Mianowicie jego właścicielem jest dziecko i wypłata pieniędzy może być tylko przez nie wykonana. Jednakże, o takiej wypłacie może zdecydować jedynie pełnoletnia osoba, co dodatkowo w tym momencie procentuje. Konto zakładane jest na dziecko, ale pieniądze wpłacane są przez dorosłego. Ponieważ właściciel konta nie jest jeszcze pełnoletni, nikt nie może z niego wypłacić pieniędzy. Kumulują się one i pracują, ponieważ są oprocentowane. Gdy dziecko uzyskuje do nich dostęp jest tam już uzbierana konkretna suma, którą można równie konkretnie wykorzystać. Warto skorzystać z tego rozwiązania. Daje ono pewną swobodę w zakresie oszczędzania, nie narzuca określonej kwoty ani częstotliwości odkładania. Pozostawia tu pełną dowolność i dostosowanie do aktualnych możliwości finansowych rodzica. Jednocześnie blokada środków powoduje, że nie ma pokusy ich zbyt wczesnego wypłacenia.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty