Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Konto bankowe

Konto walutowe czy konto złotówkowe?

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Konto walutowe czy konto złotówkowe

Dzisiejszy świat bardzo intensywnie się rozrasta i rozszerza. Pociąga to za sobą liczne nowe możliwości rozwoju i pracy. Zacierają się granice, a kontakt z osobami nawet z drugiego końca świata nie stwarza już żadnych problemów i spokojnie może się odbywać w czasie rzeczywistym. Co za tym idzie prowadzenie interesów z zagranicą lub pracowanie na miejscu, ale dla zagranicznej firmy nie jest niczym niezwykłym czy niemożliwym. Z takich możliwości warto korzystać, a za nimi idzie konieczność dostosowania swoich rozwiązań finansowych, w tym posiadanie własnego konta walutowego.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Konto osobiste

Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach absolutną koniecznością. Wszelkie rozliczenia odbywają się za jego pośrednictwem. Pracodawca wypłaca pieniądze na konto, z niego spłacany jest kredyt, robione są opłaty licznikowe, zakupy i finansowana jest z niego rozrywka. Dobrze wybrane konto osobiste to prawdziwie użyteczne narzędzie. Pomaga panować nad finansami, pomaga je ogarniać i nimi zarządzać. Konto osobiste pozwala identyfikować wydatki i przypływy, a niektóre banki pozwalają również na kategoryzowanie wydatków by zorientować się, które pochłaniają najwięcej pieniędzy. Jednocześnie można zobaczyć swoje uśrednione dochody i wydatki, co może pomóc w planowaniu budżetu na przyszłość. To po prostu najlepsze wsparcie w zarządzaniu finansami, bo dane oparte są na realnych operacjach finansowych.

Jakie konto najlepiej założyć dla siebie?

Wybór odpowiedniego konta osobistego, czy będzie to złotówkowe czy walutowe powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i okolicznościami, w jakich dana osoba się znajduje. I tak, jeżeli praca wykonywana jest dla polskiego pracodawcy, który płaci w złotówkach, a dana osoba również mieszka w Polsce i wydaje swoje pieniądze w Polsce, to nie ma potrzeby zakładania konta walutowego. Nie ma takiego uzasadnienia ani w sytuacji, ani w okolicznościach. Po prostu, konto walutowe jest w tym wypadku całkowicie zbędne. Konto walutowe opłaca się na przykład wówczas, gdy ktoś bardzo dużo podróżuje turystycznie lub służbowo i wygodniej jest mu płacić kartą w obcej walucie niż dokonywać niekorzystnych wymian, tracąc przy tym na różnicach kursowych. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które bardzo często robią zakupy w serwisach zagranicznych. Tam też trzeba dokonywać opłat za pośrednictwem obcej waluty i takie konto może się przydać również po to, by uniknąć niekorzystnych kursów wymiany. Oczywiście, osoby które zarabiają w walucie lub też mieszkają w strefie przygranicznej i często wyjeżdżają za granicę na zakupy również mogą się wyposażyć w konto walutowe, tyle że tu należy już szczególnie pilnować by było to konto walutowe z kartą, która pozwoli za wspomniane zakupy zapłacić. Podsumowując, konto walutowe jest potrzebne wyłącznie wówczas, gdy rzeczywiście wykonywane są transakcje walutowe, czy to za granicą, czy też za pośrednictwem Internetu. Jeżeli prowadzony jest częsty obrót walutami, to ciągłe wymiany mogą spowodować duże straty w kursie. Posługiwanie się zaś walutą może być sposobem na wygenerowanie dużych oszczędności.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty