Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Kredyt gotówkowy

Kredy na samochód używany bez tajemnic

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Mężczyzna cieszy się z samochodu na kredyt

Kredyt na używany samochód można wziąć w banku lub instytucjach oferujących pożyczki gotówkowe. Banki zwykle ograniczają wiek kupowanego pojazdu i okres kredytowania, a kredyt na samochód używany jest droższy niż na nowe auto. Pożyczki są najdroższą opcją, ale nie wymagają zaświadczenia o dochodach.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kredyt na auto używane – oferta banków

Kredytowanie zakupu używanego samochodu przez bank jest mniej opłacalne dla klienta niż zaciągnięcie kredytu na nowe auto z salonu. Wynika to z faktu, że bank staje się właścicielem pojazdu do czasu spłaty całego zadłużenia przez klienta i w razie przejęcia pojazdu (na skutek niespłacenia zobowiązania przez kupującego) łatwiej może go zbyć. Jaki kredyt na samochód używany można dostać w banku? Kredyty na samochody używane są o kilka procent droższe od tych na nowe auta, poza tym bank zazwyczaj ustala limit wieku pojazdu oraz krótszy niż w przypadku nowego samochodu okres spłaty zadłużenia. Używany samochód na raty można kupić w kredycie o rocznej rzeczywistej stopie oprocentowania od około 12 czy 13 procent do nawet 20 procent. Oprocentowanie nominalne może być o wiele niższe, jednak pod uwagę należy brać RRSO przy wyborze najlepszej oferty dla siebie. Najlepszy kredyt na samochód używany pomaga wybrać kalkulator kredytowy. Po podaniu w formularzu wymaganych parametrów, np. wysokości kredytu i czasu spłaty, obliczana jest rata miesięcznego zobowiązania wobec banku. Używany samochód na raty spłaca się zwykle nie dłużej niż 5 lat, maksymalnie 8 lat. Okres kredytowania zależy od banku i jest dla każdego przypadku indywidualnie ustalany na podstawie m.in. wysokości kredytu na używany samochód oraz wieku pojazdu. Samochody używane na kredyt nie powinny mieć więcej niż 5 lat, chociaż niektóre banki kredytują zakup aut nawet dwukrotnie starszych. Kredyt na auto używane jest tym droższy, im samochód starszy. Dodatkowym kosztem, by zaciągnąć kredyt na używany samochód, jest konieczność wykupienia polisy auto casco i przekazanie praw do polisy bankowi kredytującemu zakup. Kredyt na samochód używany wymaga przedstawienia zaświadczeń o dochodach i posiadania dobrej historii kredytowej. Od tych czynników w dużej mierze zależą warunki proponowane przez bank.

Kredyt na samochód używany bez zaświadczeń

Kredyt na zakup samochodu używanego nie musi być celowy. Bez zaświadczeń o dochodach, a niekiedy także w trakcie spłacania równocześnie innych kredytów można uzyskać kredyt gotówkowy na dowolny cel. Oferują go banki. Kredyt na używane auto w takim wypadku nie ma obostrzeń co do wieku pojazdu ani nie wymaga wykupu polisy AC. Ma jednak wyższe oprocentowanie i krótszy termin spłaty. Samochody używane na kredyt bez zaświadczeń najlepiej wybierać takie, których cena nie jest wysoka. Najkorzystniej kredyty gotówkowe i pożyczki brać na zakup samochodów wartych nie więcej niż 10000 do 15000 złotych. Wówczas raty można płacić terminowo, nawet mimo wydatków na eksploatację auta i ewentualne inne koszty jego utrzymania. Zaciągając tego typu zadłużenie, należy pamiętać o obowiązku wykupu ubezpieczenia OC oraz kosztach związanych np. z rejestracją pojazdu. Wydatki te są niezbędne. Banki oferujące celowy kredyt na samochód używany mogą oferować dodatkowo ubezpieczenie OC i AC w atrakcyjnych cenach, w przypadku kredytu gotówkowego lub pożyczki należy warunki polisy negocjować samodzielnie z wybranym ubezpieczycielem.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty