Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Kredyt gotówkowy

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Opinie klientów:
4.5/5
Opinie klientów:
4.5/5
Zadłużona kobieta bierze kredyt konsolidacyjny online

Nawet najtańszy kredyt konsolidacyjny kosztuje w sumie więcej niż spłata zadłużenia w formie pierwotnej. Daje jednak możliwość zmniejszenia miesięcznych rat, co może pomóc w terminowym regulowaniu zobowiązań wobec banków czy firm pożyczkowych. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych opłat i odsetek.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Co to jest kredyt konsolidacyjny? To połączenie dwóch lub więcej kredytów, pożyczek czy innego rodzaju długów w jedno zobowiązanie o wspólnym oprocentowaniu i wydłużonym okresie spłaty. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest metodą na uniknięcie poważnych kłopotów finansowych związanych z zaprzestaniem spłacania dotychczas zaciągniętych zobowiązań finansowych w różnych instytucjach.

Kredyt konsolidacyjny – co można skonsolidować?

Zobowiązania finansowe wobec różnych instytucji w tym samym czasie mogą generować bardzo wysokie miesięczne koszty. Trzeba też pamiętać o terminowym płaceniu rat, by nie spowodować, że długi jeszcze wzrosną (np. przez karne odsetki czy usługi dodatkowe). Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć w jeden kredyt długi, takie jak:

  • kredyt gotówkowy,
  • pożyczkę gotówkową,
  • kredyt hipoteczny,
  • kredyt konsumencki,
  • zadłużenie na karcie kredytowej,
  • debet na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym,

Kredyt konsolidacyjny to produkt wybierany często przez osoby nadmiernie zadłużone, którym trudności sprawia comiesięczne regulowanie zobowiązań, rzadziej przez osoby chcące uporządkować swoje finanse i nie martwić się o regularne wykonywanie przelewów do wielu banków, firm pożyczkowych i innych instytucji.

Kredyt konsolidacyjny online i w oddziale

Kredyt konsolidacyjny przez internet i w oddziale banku bierze się na takich samych zasadach. Osoba chcąca skonsolidować wszystkie swoje kredyty i pożyczki powinna złożyć wniosek o udzielnie odpowiedniego kredytu. Można zrobić to na stronie internetowej konkretnego banku lub w oddziale. Najlepszy kredyt konsolidacyjny można znaleźć, używając porównywarki internetowej, która zestawia oferty różnych banków w jednym miejscu. Wyliczyć wysokość raty pomoże z kolei kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Wystarczy podać wysokość zadłużenia, pozostały okres kredytowania i wysokość oprocentowania długów. Kredytobiorca w banku powinien przedstawić dokumenty potwierdzające zadłużenie i jego warunki. Oprócz tego bank sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy, tak jak w przypadku każdego innego kredytu. Na tej podstawie przygotowuje ofertę kredytu konsolidacyjnego.

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – szanse i ryzyko

Zaletą kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych jest przede wszystkim obniżenie miesięcznych kosztów wywiązywania się ze zobowiązań finansowych wobec banków i firm pożyczkowych. Dzięki temu łatwiej w terminie spłacać zadłużenie. Należy jednak pamiętać, że oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest wyliczane na podstawie warunków dotychczasowych kredytów i pożyczek. Oznacza to, że konsolidacja może uśrednić oprocentowanie, co nie zawsze jest korzystne. Druga cecha kredytów konsolidacyjnych, która jest jednocześnie wadą i zaletą, to wydłużenie okresu spłacania zobowiązań finansowych. Pomaga to zmniejszyć bieżące wydatki i łatwiej wyjść z długów, ale ostatecznie zwiększa sumę, którą należy spłacić.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – pożyczki konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy nie może być określany kredytem, a jedynie pożyczką konsolidacyjną. Można ją uzyskać bez zdolności kredytowej. Firma udzielająca pożyczki konsolidacyjnej może jednak wymagać przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Bez zaświadczeń o zarobkach można też uzyskać w niektórych firmach pożyczkę gotówkową. Jednak spłacanie środkami pozyskanymi w ten sposób dotychczasowych zobowiązań prowadzi do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Bardzo trudno się z niej potem wydostać, ponieważ długi nawarstwiają się i ciągle rosną, uniemożliwiając ich spłacenie.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty