Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Kredyt gotówkowy

Kredyty online - bez BIKu i KRD

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Kredyty online bez BIKu i KRD

Zaciągnięcie pożyczki czy też uzyskanie wsparcia finansowego trwa czasami bardzo długo. Procedury bankowe są skomplikowane i właśnie to wymaga tyle czasu. Należy zweryfikować wnioskodawcę, sprawdzić przedłożone przez niego dokumenty, sprawdzić wiarygodność i zdolność kredytową. Takie działania nie zajmują chwili. To czas. Są jednak takie sytuacje, gdy pieniądze potrzebne są szybko i nagle. W takich chwilach z pomocą przychodzą firmy oferujące pożyczkę bez bik i bez krd.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kredyty online

Coraz częściej spotykane firmy pożyczkowe działają online, co powoduje, że nie trzeba się nawet wybrać do oddziału by uzyskać pożyczkę. Wystarczy zarejestrować się w serwisie, podać swoje dane i zeskanować dowód osobisty. Na bazie tych danych pracownicy firmy weryfikują wnioskodawcę. Co ważne, weryfikacja opiera się na bardzo podstawowym poziomie. Sprawdzane jest to, czy klient nie jest już dłużnikiem w tej firmie i czy nie figuruje w najbardziej podstawowych bazach kredytobiorców. Niektóre firmy nie weryfikują danych nawet na tak podstawowym poziomie jak bazy kredytobiorców. Sprawdzają tylko, czy dany klient zaciągał już pożyczkę w tej konkretnej firmie, jeżeli tak to, czy ją spłacił i jak wyglądała ich historia spłaty. Jeżeli wszystko jest ok, pożyczka może zostać przyznana. Bardzo często ta pierwsza kwota jest nieco niższa niż późniejsze oferty. Takie pożyczki oferowane przez firmy online zwykle udzielane są na krótki okres. Może to być miesiąc lub dwa miesiące z możliwością przedłużenia. Każde przedłużenie terminu spłaty wiąże się z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty.

BIK i KRD

BIK i KRD to bazy kredytobiorców, w której znajdują się dłużnicy głównie z problemami. O ile w BIK jest zarejestrowana każda osoba dorosła, o tyle w KRD znajdują się tylko osoby, które zalegają z opłacaniem swoich zobowiązań. W BIK, jak wspomniano wyżej, znajdują się wszystkie dorosłe osoby, nawet te, które nigdy nie zaciągały kredytów ani pożyczek. Wówczas, jedyną informacją na ich temat jest to, że nie korzystały ze wsparcia finansowego. Jeżeli korzystały, to znajduje się informacja, kto udzielił kredytu i jak wygląda spłacanie tych zobowiązań. Czy odbywa się to regularnie, czy z opóźnieniami. Krótko mówiąc, tu jest pełny profil kredytobiorcy i potencjalnego kredytobiorcy. KRD to baza dłużników. Znajdują się w niej osoby, które w jakiś sposób zalegają z opłatami, rozliczeniami lub właśnie kredytami i pożyczkami. Jeżeli już następuje weryfikacja prowadzona przez firmę pożyczkową, to sprawdzana jest właśnie ta baza.

Pożyczki online bez BIK i KRD

Wiele firm pożyczkowych nie sprawdza jednak żadnej bazy. Jak wspomniano weryfikują wyłącznie w swoich zasobach. Taką pożyczkę można bardzo szybko dostać. Decyzja kredytowa zapada nawet w 15 minut. Ważne jednak, żeby bardzo dokładnie przeczytać zawieraną umowę, ponieważ koszty tejże pożyczki, czy ewentualne opóźnienia w spłacie mogą być na tyle kosztowne, że znacznie podniosą cenę całej pożyczki. Nie raz zdarza się nawet tak, że koszty pożyczki stanowią jej równowartość, a to pieniądze które oddać trzeba, ale nie można z nich przecież w żaden sposób skorzystać.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty