Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Kredyt hipoteczny

Jak dostać kredyt w UK?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
jak-dostac-kredyt-w-uk

Otwarcie granic i ułatwienie podróżowania sprawiło, że wiele osób wyjechało z kraju w poszukiwaniu swojego szczęścia za granicą. Wiele osób się tam odnalazło. Polacy pozakładali rodziny, znaleźli pracę. Żyją i działają w normalny sposób, jedyną różnicą jest język, którym muszą się na co dzień posługiwać. Stabilizacja życiowa, również za granicą, często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Czy to na mieszkanie czy na jego wykończenie. Rzadko kiedy daje się wszystko załatwić całkowicie z własnych funduszy. Jak to wygląda w Wielkiej Brytanii, do której już od lat wyjeżdża bardzo wielu Polaków?

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kredyt we własnym banku

Życie za granicą wymusza korzystanie również z tamtejszych rozwiązań systemowych, jak na przykład prowadzenie konta w angielskim banku. Każda osoba, która ma takie konto osobiste, może skorzystać z oferty kredytowej dla klientów banku. Problem może polegać na tym, że bank, analizując konto klienta może nie chcieć pożyczyć wnioskowanej kwoty lub też może nie mieć odpowiedniej oferty dla klienta na ten moment. Tak się zdarza, ale to na szczęście nie zamyka drogi do uzyskania pożyczki. Często jednak jest tak, że bank stara się przychylić do wniosku klienta. Nie mniej, warto sobie zawczasu opracować jeszcze inne rozwiązanie.

Doradca kredytowy

W sytuacji, gdy bank odmawia udzielenia kredytu warto zwrócić się do doradcy kredytowego. Jego możliwości w Wielkiej Brytanii są bardzo duże i może się on okazać ogromną pomocą. Przede wszystkim należy podać mu wszystkie niezbędne finansowe dane. Dzięki temu, może on znaleźć bank, który zaproponuje najkorzystniejszą w tej sytuacji ofertę. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ może się okazać, że kredyt w innym banku niż ten, w którym jest konto okaże się korzystniejszy i lepszy. Zaletą współdziałania z doradcą kredytowym jest również to, że ma on bardzo duże możliwości negocjowania warunków. Klient sam nie jest w stanie uzyskać takiej oferty, jaką może dla niego wynegocjować doradca. Jest to osoba, która ma nie tylko ogromną wiedzę, ale również kontakty, których wykorzystanie pozwala na zmniejszenie oprocentowania czy redukcję innych kosztów. Korzystniejsza oferta powoduje, że kredyt jest tańszy, przy zaciąganiu określonej kwoty nie trzeba ponosić aż tak dużych kosztów, które by się pojawiły, gdyby doradca nie pomagał, a co więcej do spłaty ostatecznie pozostałoby znacznie większe saldo niż wówczas, gdy warunki wynegocjuje doradca. Zaciąganie kredytu w Wielkiej Brytanii nie jest skomplikowanym zadaniem. W dużej mierze wygląda bardzo podobnie, jak w Polsce. Swoje pierwsze kroki warto skierować oczywiście do banku, w którym ma się prowadzone konto. Nie mniej współpraca z doradcą może się okazać naprawdę bardzo korzystna i opłacalna.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty