Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Kredyt hipoteczny

Kredyt na remont domu. Popularne warunki kredytu

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Para robi remont dzięki kredytowi

Wniosek o kredyt na remont domu albo mieszkania można złożyć w wybranym banku. Do wyboru są kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa. Wybór zależy od potrzebnej kwoty i zdolności kredytowej. Kredyt na remont z zabezpieczeniem hipotecznym może sięgać nawet 750000 złotych.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Kredyt na remont domu lub mieszkania z zabezpieczeniem hipotecznym

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania czy domu wymaga złożenia wniosku w wybranym banku, a także przedstawienia bankowi kosztorysu inwestycji. Kosztorys remontu mieszkania dla banku można wykonać samodzielnie lub zlecić jego wykonanie specjaliście. Żeby uzyskać kredyt hipoteczny na remont domu, należy mieć dobrą historię kredytową. Niespłacone długi lub opóźnienia w regulowaniu wcześniejszych zobowiązań finansowych mogą spowodować, że bank zaproponuje kredyt hipoteczny na remont domu czy mieszkania na gorszych warunkach niż klientom bardziej wiarygodnym. Rozwiązaniem może być wzięcie kredytu z osobą (niekoniecznie spokrewnioną), która może podnieść zdolność kredytową. O kredyt hipoteczny na remont warto starać się wtedy, gdy koszt planowanych prac sięga kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kredyt hipoteczny na remont mieszkania czy domu pozwala na rozłożenie spłaty zadłużenia nawet na 20 lat. Kredyt na remont mieszkania pod hipotekę można zaciągnąć już podczas kupna lokalu mieszkalnego. Do banku należy złożyć wniosek o udzielenie kredytu jednocześnie na zakup mieszkania i jego wyremontowanie lub wykończenie. Pierwsza część pieniędzy, wymagana do kupna nieruchomości, zostaje przekazana sprzedającemu, druga – na remont – przeważnie w kilku transzach – kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny z remontem to dobre rozwiązanie dla osób, które szybko chcą się wprowadzić do kupionego lokalu i nie dysponują wystarczającymi własnymi środkami lub nie chcą zaciągać pożyczek gotówkowych. Kredyt hipoteczny na wykończenie mieszkania często wymaga także posiadania wkładu własnego. Oznacza to, że wkład własny należy mieć i na część kredytu na zakup nieruchomości, i na część przeznaczoną na remont zakupionego lokalu. Kredyt na remont domu warunki ma ustalane indywidualnie pomiędzy klientem a bankiem. Zależą one od zdolności kredytowej, kwoty kredytu, okresu kredytowania, wartości nieruchomości oraz od aktualnej sytuacji na rynku kredytów. Przybliżony koszt kredytu na remont mieszkania może obliczyć kalkulator kredytowy online. Wystarczy w formularz wpisać wymagane dane, by poznać oferty różnych banków.

Pożyczka gotówkowa lub kredyt gotówkowy na remont domu lub mieszkania

Kredyt na remont domu czy mieszkania może być kredytem gotówkowym udzielanym na dowolny cel. Oprocentowanie tego typu produktów jest wyższe niż kredytów hipotecznych i pozwala uzyskać mniejsze sumy w łatwiejszy sposób. Kredyt na remont mieszkania wypłacany w gotówce jest dobrym rozwiązaniem dla osób o niewielkich planach remontowych, np. odświeżenia lokalu. Dla osób bez zdolności kredytowej kredyt remontowy jest poza zasięgiem. W takich przypadkach można skorzystać z pożyczki gotówkowej. Jest ona najdroższa i ma najkrótszy okres spłaty w porównaniu do kredytu gotówkowego i kredytu hipotecznego.

Jaki kredyt na remont domu lub mieszkania jest najlepszy?

Kredyt hipoteczny na remont domu czy remont mieszkania powinien być dopasowany do potrzeb i możliwości kredytobiorcy. Kredyt na remont generalny lub całkowitą przebudowę nieruchomości warto wybierać tak, by miesięczne raty nie nadwyrężały budżetu w ciągu wielu lat spłaty zadłużenia – mowa o kredycie hipotecznym. Mniejsze remonty można opłacić dzięki kredytom gotówkowym i pożyczkom.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty