Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Kredyty i banki - Przewodnik i słownik - Lokaty

Czym są e-lokaty?

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Czym są e-lokaty

Oszczędzanie na przyszłość to działanie rozsądne, rozważne i bardzo odpowiedzialne. Trudno bowiem przewidzieć, jak będzie wyglądała przyszłość, jakie będą potrzeby i jakie kwoty pieniędzy będzie trzeba posiadać, żeby sobie poradzić. Jeżeli jest więc możliwość odłożenia jakiejś kwoty, to warto to zrobić. Możliwości jest bardzo wiele, a wśród nich pojawia się również e-lokata. Co to jest i na czym polega jej specyfika? Warto się z tym zapoznać przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z niej lub nie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

E- finanse

Bankowość i finanse w formie elektronicznej to zjawisko coraz bardziej powszechne i coraz bardziej popularne. Internetowy dostęp do konta osobistego już nie dziwi. Możliwość grania na giełdzie czy inwestowania w różnorodne fundusze inwestycyjne za pomocą sieci nie jest dla nikogo nowością. Rynek walutowy i zarabiania na walutach również prężnie się rozwija w sieci, co w efekcie prowadzi do tego, że większość kwestii finansowych można tym kanałem załatwiać. Można też oszczędzać.

E-lokaty

Temu właśnie służą e-lokaty. To rozwiązanie, które w swojej konstrukcji jest bardzo zbliżone do klasycznego sposobu oszczędzania pieniędzy. E-lokata działa na tej samej zasadzie co jej klasyczny odpowiednik. Należy wpłacić pieniądze, które po określonym z góry terminie można wypłacić. Czas trwania lokaty jest ustalony odgórnie. Podobnie oprocentowanie. Pieniądze wpłacone na e-lokatę pracują na siebie. Oprocentowanie jest ustalone z góry w produkcie. Odsetki są kapitalizowane lub nie, to również zależy od danej, konkretnej lokaty. Czym zatem różni się ona od klasycznego produktu? E – lokatę można zawrzeć całkowicie przez Internet, bez wychodzenia z domu. Nie trzeba się nawet pokazać w placówce banku dla potwierdzenia tożsamości. Cała procedura jest prosta, łatwa i szybka i nie wymaga praktycznie żadnego specjalnego zaangażowania ze strony zainteresowanego klienta. Jeżeli e-lokata jest zakładana w banku, w którym klient już ma swoje konto, cała procedura jest znacznie prostsza i sprowadza się do kilku kliknięć. Klient wybiera lokatę, wybiera kwotę jaką chce przelać i potwierdza transakcję. Tyle. Jeżeli e-lokata ma być założona w banku, w którym klient nie ma konta, należy wypełnić specjalny wniosek internetowy, który natychmiast jest zaciągany do banku. Po przetworzeniu, klient otrzymuje mailem numer konta lokaty, na który ma wpłacić zadeklarowaną kwotę. Po dokonaniu wpłaty produkt jest uruchamiany a oszczędności ulokowane. E- lokaty to ogromna wygoda i prostota. Procedura jest uproszczona do minimum, a klient nie musi nawet opuszczać własnego domu. To udogodnienie i jednocześnie wyjście naprzeciw potrzebom klientów.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty

Oszczędź nawet do 50% na Twoim OC/AC!

Porównaj oferty