Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl
Porówneo: Świat ubezpieczeń nieruchomości

Świat ubezpieczeń nieruchomości

Wszystkie niezbędne informacje aby dobrze wybrać ubezpieczenie

Nasi partnerzy

Pracujemy z najlepszymi partnerami ubezpieczeniowymi.Zobacz wszystkich partnerów

Dlaczego warto skorzystać z Porowneo.pl?

Łatwe porównanie

Jeden prosty serwis, aby porównać cały rynek ubezpieczeniowy i finansowy. W zaledwie 4 minuty możesz otrzymać zestaw ofert i obraz rynku wypełniając tylko jeden wniosek.

Przejrzyste zestawienie

Oferty generowane są bezpośrednio przez naszych partnerów, bez dodatkowych opłat. Porowneo.pl oferuje więc takie same ceny, jakie otrzymałbyś bezpośrednio od każdego partnera.

Niezależny serwis

Żaden z naszych partnerów nie ma uprzywilejowanej pozycji. Przedstawione oferty posortowane są według obiektywnych elementów takich jak: składki ubezpieczeniowe czy raty kredytu.

Wspieramy Cię

Porowneo.pl pomoże Ci wybrać najlepszą i najbardziej opłacalną ofertę. Dzięki naszemu serwisowi porównasz warunki finansowe ofert oraz ich zakres. A wszystko to bez pośpiechu i w jednym miejscu. Dzięki nam dokonasz trafnego wyboru!

Ostatnie artykuły

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym artykułom naszej redakcji

Przewodnik

Przygotowany przez naszych ekspertów ubezpieczeń i finansów

Wypowiedzenie umowy OC samochodu

Umowa ubezpieczenia OC właściciela pojazdu to obowiązek każdego posiadacza samochodu. Dowolność istnieje w tym wypadku wyłącznie w zakresie wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli bowiem chodzi o to, czy takie ubezpieczenie mieć czy nie, to tutaj nie ma żadnej możliwości manipulacji. Mało tego, nawet jeżeli samochód jest niesprawny czy nieużywany i tak musi mieć wykupioną polisę. Czy w takiej sytuacji można dowolnie wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC? Czy jest możliwość, by przerwać niekorzystną lub mało atrakcyjną dla siebie umowę?

Pojazdy zabytkowe – ABC ubezpieczenia

Pojazdy zabytkowe, podobnie jak wszystkie inne pojazdy uczestniczące na co dzień w ruchu drogowym, podlegają ubezpieczeniom komunikacyjnym. Zakres i charakter tych ubezpieczeń jest nieco inny z racji chociażby specyfiki pojazdów zabytkowych. Nie mniej, firmy ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie ubezpieczenia komunikacyjne skierowane właśnie do tego typu samochodów. Na czym polegają różnice i co należy zrobić, by ubezpieczyć swój pojazd jako zabytkowy?

Czym jest likwidacja szkód?

Z pojęciem likwidacji szkód z pewnością spotkał się każdy, kto ma ubezpieczony samochód w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC, a tym bardziej ktoś, kto dodatkowo rozszerzył swoją ochronę o polisę ubezpieczeniową AC. Likwidacja szkód jest jednym z elementów ubezpieczenia, w zasadzie najważniejszym z nich, a jej przebieg i zasady regulowane są zwykle w regulaminie ubezpieczenia. Czym zatem jest likwidacja szkód i na czym ona polega?

Co obejmuje OCP (ubezpieczenie OC przewoźnika)?

Ubezpieczenie OC dla przewoźnika to forma ubezpieczenia dobrowolnego, którego wcale nie trzeba kupować, ale zapewnia ono dodatkową ochronę w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Jest to ubezpieczenie przeznaczone dla firm i osób, które zajmują się transportem drogowym i przewozem towarów. Ubezpieczeniem może być objęta firma, która ma osobowość prawną, ale również przedsiębiorca, który takiej osobowości nie ma. OC jest bardzo skutecznym zabezpieczeniem, a klienci coraz częściej zwracają na to uwagę, czy wybierany przez nich przewoźnik jest wyposażony w tę dodatkową ochronę, czy nie.

Co możesz porównać

Ubezpieczenie domu, mieszkania i nieruchomości Ubezpieczenie, które chroni Twój dom, mieszkanie, nieruchomość oraz elementy wyposażenia wnętrza.

Ubezpieczenia majątkowe Dział ubezpieczeń gospodarczych, obejmuje: ubezpieczenie mienia, OC oraz ubezpieczenie komunikacyjne.

Ubezpieczenie OC mieszkania Ubezpieczenie które zabezpiecza w sytuacji, gdy nieumyślnie wyrządzimy szkody innym np. w razie zalania sąsiada.

Jak to działa?

Istnieje wiele wariantów ubezpieczeń dla Twojego domu lub mieszkania, aby go chronić. Polisa mieszkaniowa zapewni Ci ochronę i odszkodowanie w różnych nieszczęśliwych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie mieszkania/domu powinno chronić przed skutkami zdarzeń losowych (zalanie, huragan, pożar).

Wysokość składki zależy przede wszystkim od zakresu ochrony oraz wartości nieruchomości. Dopilnuj, aby wartość nieruchomości była zgodna z ceną rynkową.

Bardzo uważnie przeczytaj zawarte w umowie wyłączenia. Wyłączenia to wyjątki, w których ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania pomimo zaistnienia szkody.

OC zadziała również w sytuacji, gdy szkody wyrządzą inni domownicy (dzieci, żona, mąż czy zwierzęta).

Wysokość składki może być obniżona, gdy mieszkanie jest wyposażone w drzwi antywłamaniowe, wzmacniane okna, gaśnice, systemy alarmowe czy sejf.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów

Porowneo.pl - nie tylko ubezpieczenia nieruchomości

Porównywarka ubezpieczeń Porowneo.pl pozwoli Ci znaleźć każdy rodzaj ubezpieczenia – nawet o 50% taniej! Możesz sprawdzić ceny ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW i Assistance, ceny ubezpieczenia turystycznego i ubezpieczenia nieruchomości. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupy naszych klientów. Dołącz do zadowolonego grona i ciesz się tanim ubezpieczeniem – a tym samym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu na co dzień!

Ubezpieczenia samochodu

Porównaj oferty

Ubezpieczenia turystyczne

Sprawdź oferty

Kredyt Hipoteczny

Sprawdź oferty