Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Ubezpieczenia majątkowe

Znajdź najlepszą ofertę ubezpieczenia domu i mieszkania

Sprawdź ofertę

Kalkulator ubezpieczenia majątkowego

Ubezpieczenia majątkowe – zakres

Ubezpieczenia majątkowe to niezwykle szeroki zakres ochrony, który powoduje, że niemalże cały dorobek życiowy można w prosty i łatwy sposób zabezpieczyć. Wystarczy wybrać odpowiedni zakres i zasięg polisy, by można było spać spokojnie. Co zatem wchodzi w zakres ubezpieczeń majątkowych? Oto niektóre z możliwych opcji.

Ubezpieczenie nieruchomości

To ubezpieczenie domu lub mieszkania. Dzięki niemu można chronić przede wszystkim budynek, ściany, dach i inne elementy stałe. Takie ubezpieczenie ma szczególnie duże znaczenie w momencie gdy dochodzi do poważnego wypadku lub bardzo poważnych zdarzeń losowych. Wchodzi tu w grę na przykład taka sytuacja, jak pożar. Na skutek pożaru spłonąć może cały dom lub całe mieszkanie. Objęcie ich ochroną w ramach ubezpieczenia nieruchomości powoduje, że ubezpieczyciel wypłaca równowartość utraconej nieruchomości. Można więc kupić nową lub gruntownie wyremontować tę posiadaną.

Ubezpieczenie ruchomości

To drugi element ubezpieczenia majątkowego. W ramach tej ochrony wszystkie ruchomości znajdujące się w domu są otoczone ochroną. Zabezpieczyć je można od pożaru, zalania, ale również kradzieży z włamaniem czy innego losowego zdarzenia, które zostało ujęte w polisie ubezpieczeniowej. Warto tu nadmienić, co może zostać objęte ochroną. Otóż, będą to różnego rodzaju sprzęty domowe, sprzęty RTV i AGD i inne elektroniczne urządzenia, jak na przykład komputery i tablety. Mogą to być meble, szczególnie jeżeli są wyjątkowo drogie i kosztowne. Ochroną można objąć również biżuterię, pod warunkiem przygotowanego wcześniej inwentarza. To ważne, ponieważ ubezpieczyciel musi chronić się na wypadek możliwego wyłudzenia. Ochronie podlegają również dzieła sztuki i wartości majątkowe. Dzieła sztuki można ubezpieczyć, jeżeli znajdują się na liście dzieł sztuki. Są na nią wpisane wraz z szacunkową wartością. Natomiast wartości pieniężne to po prostu gotówka. Ubezpieczana jest zwykle do jakiejś kwoty. Oznacza to, że towarzystwo może wypłacić maksymalnie tę kwotę, ale może też wypłacić mniej.

OC mieszkańców

Ubezpieczenie majątkowe to również OC dla mieszkańców ubezpieczonej nieruchomości. Pozwala na rekompensowanie finansowe szkód i zniszczeń dokonanych przez mieszkańców, za pośrednictwem polisy. Dzięki ubezpieczeniu OC, mieszkańcy nie muszą opłacać wyrządzonych szkód z własnej kieszeni. Ubezpieczyciel poniesie te koszty w ich imieniu.

Widać zatem wyraźnie, jak ważne i zróżnicowane są ubezpieczenia majątkowe. Chronią oczywiście tylko majątek, ale jeżeli jest to majątek całego życia, to jego ochrona wydaje się w pełni uzasadniona. Trudno bowiem będzie własną pracą odzyskać to, co zostało utracone.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty