Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Wszystko o ubezpieczeniach na życie

Wybierz właściwą ochronę!

Nasi partnerzy

Pracujemy z najlepszymi partnerami ubezpieczeniowymi.Zobacz wszystkich partnerów

Dlaczego warto skorzystać z Porowneo.pl?

Łatwe porównanie

Jeden prosty serwis, aby porównać cały rynek ubezpieczeniowy i finansowy. W zaledwie 4 minuty możesz otrzymać zestaw ofert i obraz rynku wypełniając tylko jeden wniosek.

Przejrzyste zestawienie

Oferty generowane są bezpośrednio przez naszych partnerów, bez dodatkowych opłat. Porowneo.pl oferuje więc takie same ceny, jakie otrzymałbyś bezpośrednio od każdego partnera.

Niezależny serwis

Żaden z naszych partnerów nie ma uprzywilejowanej pozycji. Przedstawione oferty posortowane są według obiektywnych elementów takich jak: składki ubezpieczeniowe czy raty kredytu.

Wspieramy Cię

Porowneo.pl pomoże Ci wybrać najlepszą i najbardziej opłacalną ofertę. Dzięki naszemu serwisowi porównasz warunki finansowe ofert oraz ich zakres. A wszystko to bez pośpiechu i w jednym miejscu. Dzięki nam dokonasz trafnego wyboru!

Ostatnie artykuły

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym artykułom naszej redakcji

Przewodnik

Przygotowany przez naszych ekspertów ubezpieczeń i finansów

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to rodzaj ubezpieczenia, którego przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. W momencie śmierci ubezpieczonego zachodzi obowiązek wypłaty świadczenia przez towarzystwa ubezpieczeniowe na rzecz osób uposażonych, objętych w umowie ubezpieczenia na życie.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia na życie

Cena ubezpieczenia na życie jest bardzo często jednym z najtrudniejszych wyborów w przypadku tego rodzaju polisy. Osoby, które wykupują ubezpieczenie na życie po raz pierwszy, często nie wiedzą, jaka powinna być optymalna suma ubezpieczenia.

Rodzaje ubezpieczeń dostępnych w Polsce

Ubezpieczenie to obowiązek wypłaty świadczenia przez zakład ubezpieczeń na rzecz osoby ubezpieczonej. Ubezpieczenia dzieli się na: społeczne (m.in. ZUS, KRUS) i gospodarcze (towarzystwa ubezpieczeniowe). W drugim przypadku wyróżnia się ubezpieczenia osobowe, ubezpieczenie mienia i polisy OC.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu na życie dla seniora

Ubezpieczenie na życie dla osób starszych nieco różni się od standardowej polisy na życie. Zazwyczaj nie trzeba wykonać żadnego badania lekarskiego (ankiety medycznej) lub wystarczy przedstawić je w ograniczonej w wersji. Ubezpieczenia na życie dla seniorów są skierowane zazwyczaj do osób w wieku 50-85 lat.

Poznaj ubezpieczenia na życie

Co możesz porównać

Funkcja ochronna

Ubezpieczenie zapewnia wsparcie finansowe w wyniku wypadku lub choroby. Zapewnia również finansową pomoc rodzinie na wypadek Twojej śmierci.

Funkcja inwestycyjna

Ubezpieczenie może służyć również jako korzystna forma oszczędzania. Wpłacane składki są inwestowane, a po wygaśnięciu umowy wracają do nas powiększone o wypracowane zyski.

Jak to działa?

Istnieje wiele wariantów ubezpieczeń na życie. Polisa życiowa zapewni Ci, oraz Twoim bliskim, ochronę w różnych nieszczęśliwych sytuacjach - warto więc się nad tym pochylić.

Na co zwrócić uwagę?

Dokładnie zapoznaj się z OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), sprawdź wyjątki, w których ubezpieczenie nie jest wypłacane.

Sprawdź czy proponowane ubezpieczenie gwarantuje wypłatę od krótkiej (1-2 dni) hospitalizacji.

Zobacz, czy polisa nie obejmuje ubezpieczenie jedynie w przypadku, gdy śmierć nastąpi wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Sprawdź termin rozpoczęcia działania ochrony ubezpieczeniowej oraz to czy polisa działa również poza granicami kraju.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów

Porowneo.pl – nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne

Porównywarka ubezpieczeń Porowneo.pl pozwoli Ci znaleźć każdy rodzaj ubezpieczenia – nawet o 50% taniej! Możesz sprawdzić ceny ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW i Assistance, ceny ubezpieczenia turystycznego i ubezpieczenia nieruchomości. Nieustannie poszerzamy naszą ofertę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej grupy naszych klientów. Dołącz do zadowolonego grona i ciesz się tanim ubezpieczeniem – a tym samym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu na co dzień!

Ubezpieczenia samochodu

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Sprawdź oferty

Ubezpieczenie na życie

Sprawdź oferty