Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

5 sposobów na zakup taniego ubezpieczenia domu

Opinie klientów:
4.6/5
Opinie klientów:
4.6/5
Szczęśliwa para we własnym mieszkaniu

Zakup ubezpieczenia domu nie jest co prawda obowiązkiem właściciela nieruchomości, ale może się okazać dla niego bardzo dużą korzyścią. Ochrona ubezpieczeniowa to sposób na zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa, komfortu i spokoju, przynajmniej w sferze finansowej. W razie zdarzenia, jego szkody nie będzie trzeba naprawiać z własnych, prywatnych pieniędzy, ale z pieniędzy z polisy ubezpieczeniowej. A to jest ogromna korzyść. Warto też dodatkowo postarać się o to, by sama składka za polisę była maksymalnie korzystna finansowo. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Tanie ubezpieczenie domu

Będąc właścicielem czy najemcą, przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie, ale i korzystne finansowo ubezpieczenie domu. Przeciwpożarowa i niepalna farba, zamki antywłamaniowe lub drzwi z atestem, zabezpieczenia okien, to wszystko sprawia, że można otrzymać od towarzystwa ubezpieczeniowego bardzo atrakcyjne zniżki. Im więcej zabezpieczeń, tym mniejsza szansa, że stanie się coś złego, a co za tym idzie, tym większe zniżki można uzyskać. Tanie ubezpieczenie to dodatkowa korzyść. Nie tylko skutecznie i satysfakcjonująco chroni dom lub mieszkanie, ale również dodatkowo pozwala uniknąć dużych wydatków na opłacenie tej ochrony. Firmy ubezpieczeniowe nagradzają swoich stałych i wiernych klientów. Jeżeli w jednym towarzystwie zdecydujesz się na wykupienie pełnego ubezpieczenia swojej nieruchomości, do tego wykupisz ubezpieczenie np. komunikacyjne, to tego rodzaju pakiet okaże się tańszy niż zakup samego ubezpieczenia murów. Warto również przeanalizować, jak działa rozszerzanie polisy ubezpieczeniowej w zakresie samej ochrony nieruchomości, czy dodatkowe umowy wpływają na obniżenie kosztów polisy? Jeżeli tak, to może warto z tej opcji skorzystać. Im mniej szkód będzie zanotowane na Twoim koncie, tym niższa będzie składka za ubezpieczenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe lubią klientów bezszkodowych i nagradzają ich właśnie niższymi składkami. Dlatego też, jeżeli nie masz w swojej historii wielu wypłat z ubezpieczenia, to można liczyć na nieco niższą składkę za nową zawieraną polisę. Oczywiście, te zniżki nie są bardzo duże, ale mają ogromne znaczenie. W pakiecie ubezpieczeń nieruchomości znajduje się między innymi ubezpieczenie na wypadek kradzieży. To najdroższa umowa dodatkowa, ze wszystkich znajdujących się w polisie. Warto ją bardzo racjonalnie zawrzeć, ponieważ ona znacząco potrafi podnieść składkę. Jeżeli zostanie zawarta wyłącznie na ochronę rzeczy wartościowych, to można nieco zmniejszyć sumę ubezpieczenia, a tym samym obniżyć wartość składki.

Zakup polisy ubezpieczenia domu

Zakup polisy przez Internet może się okazać również bardzo skutecznym sposobem na obniżenie składki na polisie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zniżki przy wykupowaniu ubezpieczeń w systemie direct. Taka forma pozwala na ograniczenie kosztów związanych z obsługą klienta, a co za tym idzie, pozwala na zaproponowanie klientowi zniżek. Z drugiej strony, częstotliwość opłacania składki również ma ogromne znaczenie. Im mniejsza, tym składka jest tańsza. Dlatego też najbardziej korzystne jest rozwiązanie, w którym polisa opłacana jest rocznie. Widać zatem wyraźnie, że za pomocą kilku prostych kroków można wygenerować dla siebie pewne zniżki, czy oszczędności na polisie. Dzięki temu ubezpieczenie jest jeszcze bardziej przystępne i korzystne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty