Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

Jak ubezpieczyć mieszkanie online?

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Mieszkanie do ubezpieczenia

Ubezpieczenie mieszkania jest jednym z najpopularniejszych rodzajów ubezpieczenia majątkowego. Ubezpieczenie mieszkania online pozwala na swobodne określenie zakresu ochrony, które jest zawarte w ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest także łatwe i szybkie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie mieszkania online to doskonałe rozwiązanie dla osób korzystających z udogodnień, jakie niesie ze sobą internet. Za jego pośrednictwem można w zdecydowanie szybszy sposób znaleźć odpowiednią ofertę.

Ubezpieczenie mieszkania online (ubezpieczenie domu online)

Zarówno ubezpieczenie mieszkania, jak i ubezpieczenie domu online to ubezpieczenia mienia (ubezpieczenia majątkowe). Coraz więcej firm oferuje tego typu usługi za pośrednictwem internetu. Dostępne są również kalkulatory ubezpieczeń, dzięki czemu w jednym miejscu można znaleźć oferty wielu instytucji finansowych. Pierwszym krokiem w wyborze najlepszego ubezpieczenia mieszkania online jest podanie danych o nieruchomości, która ma zostać ubezpieczona. Aby móc otrzymać wycenę, należy podać dokładne informacje dotyczące ubezpieczanego majątku. Szczególnie istotnym jest rodzaj nieruchomości (mieszkanie w bloku, dom w budowie, mieszkanie z rynku wtórnego itp.). W zależności od wymagań instytucji ubezpieczeniowej należy podać również takie informacje, jak m.in. numer piętra, rok budowy bloku mieszkalnego, a także zabezpieczenia antywłamaniowe (np. monitoring, drzwi antywłamaniowe, umowa z agencją ochrony na dozór budynku, alarm lokalny). Instytucje ubezpieczeniowe będą chciały poznać również powierzchnię użytkową, kod pocztowy nieruchomości, a także wartość mieszkania (wycenę, jeśli istnieje). Na ostateczny koszt ubezpieczenia mieszkania online, podobnie jak w przypadku tradycyjnego ubezpieczenia, ma wpływ sposób, w jaki użytkowane jest mieszkanie. Istotna jest także forma własności, a nawet liczba i rodzaj szkód, które wystąpiły w ostatnich latach.

Ubezpieczenie mieszkania online – zakres ochrony

Jak informują specjaliści z sektora ubezpieczeniowego, zakres ubezpieczenia w przypadku mieszkania jest bardzo duży. Na rynku można spotkać m.in. ubezpieczenia murów, elementów stałych, ubezpieczenia mieszkania wraz z mieniem ruchomym, a nawet ubezpieczenia mieszkania od przeciekającego dachu lub pękniętej rury. Dzięki sporemu spektrum możliwości, zakres ochrony pożądanego ubezpieczenia mieszkania online może być naprawdę spory. To od ubezpieczającego zależy, czy chce ubezpieczyć mieszkanie tylko od zdarzeń losowych, czy poszerzyć ochronę o odszkodowanie w wyniku ewentualnej kradzieży z włamaniem, bądź rabunku. Zakres ubezpieczenia mieszkania online może dotyczyć tylko sytuacji określanych mianem „ryzyka podstawowego”. Należą do nich m.in. przepięcie elektryczne, dewastacja, szkody spowodowane mrozem, a także ubezpieczenie mienia przechowywanego w piwnicy lub garażu. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wraz z ubezpieczeniem mieszkania online oferuje również dodatkowe świadczenia, takie jak assistance domowy. Jedną z ostatnich informacji, które należy podać w czasie wyboru najlepszego ubezpieczenia mieszkania online, jest suma ubezpieczenia, czyli wartość ubezpieczanego mieszkania (mienia). Podobnie jak w przypadku podpisywania tradycyjnej umowy ubezpieczenia mieszkania, konieczne jest podanie danych osobistych: imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru PESEL, nazwy ulicy, numeru domu lub numeru lokalu, miejscowości, a także daty, od której ubezpieczenie mieszkania online ma obowiązywać. Po złożeniu wymaganych dokumentów, należy czekać na telefon konsultanta, który poprowadzi proces podpisania najlepszej umowy ubezpieczenia mieszkania online.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty