Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

System alarmowy w domu

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
System alarmowy w domu

System alarmowy to niezwykle ważny element wyposażenia domu. Pozwala zabezpieczyć go na wiele różnych sposobów. Z jednej strony, samo zamontowanie systemu działa prewencyjnie. Zapobiega włamaniom i zniechęca potencjalnych przestępców, którzy mogliby się pokusić na cudzą własność. W chwili, gdyby już jednak doszło do włamania, taki system bardzo szybko informuje agencję ochrony oraz policję o tym, że w danym domu właśnie coś się dzieje. Taka szybka informacja być może pozwoli zapobiec skutecznej kradzieży, a nawet pozwoli złapać złodziei jeszcze zanim opuszczą okradane mieszkanie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Uzbrajanie alarmu

Uzbrajanie alarmu może się odbywać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest po prostu wprowadzenie specjalnego kodu. Po wprowadzeniu kodu domownicy mają kilka sekund na opuszczenie domu i zamknięcie drzwi. W przeciwnym razie alarm się uruchomi i służby zostaną wezwane. Jeżeli jednak wszyscy zdążą opuścić dom alarm się ostatecznie uzbraja i można spokojnie się oddalić. Można też wyposażyć się w bardziej zautomatyzowany system alarmowy. Na czym to polega? Taki system uzbraja się w momencie przekręcenia klucza w zamku. Zintegrowanie zamka z alarmem upraszcza sprawę i ułatwia. Jednocześnie skraca czas zamykania domu. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że na pewno nie zapomni się uzbrojenia alarmu. Jeżeli tylko będzie się pamiętać o przekręceniu klucza w zamku, to będzie się również pamiętało o uzbrojeniu systemu.

Rozbrajanie alarmu

Bardzo ważne jest również rozbrajanie alarmu, który jest uruchomiony w domu. W przypadku, gdy jest on uruchamiany osobno, po przekręceniu klucza w zamku jest zaledwie kilka sekund na wprowadzenie prawidłowego kodu. Jeżeli w tym czasie zostanie on wprowadzony, alarm przestaje działać. Jeżeli nie zostanie wprowadzony lub wprowadzony będzie błędny, reakcja zostanie podjęta i mogą pojawić się specjalne służby, skierowane do ochrony tego budynku. Jeżeli alarm jest uzbrajany automatycznie wraz z zamykaniem domu, tak samo jest też rozbrajany. Wystarczy otworzyć dom, a czujki od alarmu zostają wyłączone. To również bardzo łatwe i wygodne rozwiązanie. Nie wymaga czasu na rozbrajanie, a wejście do domu nie wiąże się z napięciem i zestresowaniem związanym z rozbrajaniem. System alarmowy w domu to bardzo ważny element jego wyposażenia. Pozwala podnieść poziom jego bezpieczeństwa. Zabezpiecza majątek podczas dłuższej i krótszej nieobecności domowników. Pozwala chronić dorobek całego życia, ale również te rzeczy, które mają wartość nie tylko materialną, ale i sentymentalną. To rozwiązanie użyteczne i praktyczne. Dodatkowo może być wzbogacony o czujki dotyczące dymu lub gazu i wówczas system alarmowy pełni dodatkową funkcję. Chroni nie tylko przed włamaniem, ale również zabezpiecza przed nieszczęśliwym zdarzeniem. Czujki informują, że jest zbyt dużo dymu lub gazu, nie tylko mieszkańców, ale również odpowiednie służby, takie jak straż pożarna.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty