Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

Ubezpieczenie domu z ogrodem - gdzie kupić?

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie domu z ogrodem - gdzie kupić

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Dom z ogrodem to doskonałe miejsce na wypoczynek, rodzinne spotkania, relaks z przyjaciółmi. Czasami jednak zdarzają się takie sytuacje, które powodują, że wszystko może nagle zostać stracone. W takim momencie bardzo pomocne okazuje się odpowiednie ubezpieczenie.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenie nieruchomości

O ile ubezpieczenie samej nieruchomości nie jest trudne, o tyle dom z ogrodem już nie tak łatwo otoczyć ochroną. Ubezpieczenia domów dostępne są w każdym towarzystwie oferującym ubezpieczenia majątkowe. Może to być ubezpieczenie murów i elementów stałych, ubezpieczenie ruchomości domowych i wyposażenia. Wszystko zależne jest od oczekiwań i potrzeb każdego klienta. Takie ubezpieczenie powinno być zawarte na wysokość wartości danego mieszkania. Dzięki temu, w razie jego zniszczenia będzie można odzyskać pieniądze, które pozwolą na odbudowanie nieruchomości. Jeżeli dom zostanie zniszczony tylko w części, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca taki procent wartości ubezpieczenia, jaki procent domu uległ zniszczeniu. W ten sposób polisa nie zostaje całkowicie wykorzystana, a ubezpieczenie nadal funkcjonuje. Jedynie całkowite zniszczenie domu powoduje rozwiązanie umowy. Problemem może być jednak ubezpieczenie dodatkowo ogrodu. To również nieruchomość, ale w tym przypadku znacznie bardziej narażona na różnego rodzaju zniszczenia. Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe zgadza się na tego rodzaju polisy, dlatego też bardzo trudno jest znaleźć właściwe ubezpieczenie.

Ubezpieczenie domu i ogrodu

W zasadzie, w żadnej polisie ubezpieczeniowej nie uda się znaleźć ogrodu jako całości. Jest to zbyt szerokie pojęcie i mogłyby się pojawić problemy z jego definiowaniem. Co za tym idzie, nie dałoby się precyzyjnie określić, co zostało objęte ochroną, a co tej ochronie nie podlega. Taka trudność pociągałaby za sobą kłopoty z ustaleniem jednoznacznie, czy wypłata świadczenia jest uprawniona czy nie. Wiele towarzystw uwzględnia ubezpieczenie nieruchomości przydomowych. W ich skład wchodzą zarówno altany, jak i wiaty, fontanny czy piaskownice. Można je otoczyć ochroną od zniszczenia na skutek działania sił natury, ale nie tylko. Dodatkowo warto objąć je ochroną od kradzieży. Ogród to jednak nie tylko konstrukcje i budowle. To również roślinność zasadzona w ogrodzie. Krzewy, kwiaty, drzewa, to również może ulec zniszczeniu na skutek działania różnorodnych sił przyrody. Może też zostać skradzione. Warto też zabezpieczyć tego rodzaju elementy.

Gdzie można wykupić ubezpieczenie domu z ogrodem

Jak wspomniano, nie wszystkie towarzystwa oferują tego rodzaju rozwiązania. Ubezpieczenie domu z ogrodem można kupić na przykład w firmie Allianz (ubezpieczenie krzewów, drzew, zasadzonych i w donicach) lub Warta (ochrona roślinności zniszczonej na skutek działania sił przyrody). Na uwagę zasługuje też ubezpieczenie w AVIVA (wsparcie w naprawianiu zniszczeń) czy Generali (ubezpieczenie ogrodów zamkniętych, zimowych, które przylegają bezpośrednio do domu). Ubezpieczenie domu z ogrodem jest niezwykle ważne, jeżeli właściciel chce zabezpieczyć swoją nieruchomość w stu procentach, nie wyłączając z tego ogrodu. Tym bardziej, że starannie dopracowany ogród również pochlania czas i pieniądze.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty