Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

Ubezpieczenie na wypadek zalania mieszkania

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie na wypadek zalania mieszkania

Szukając ubezpieczenia mieszkania należy zwrócić uwagę na to, aby zapewniało ono nie tylko ochronę w przypadku, gdy nasze mieszkanie zostanie zalane przez sąsiada, ale także wtedy, gdy my zalejemy mieszkanie sąsiadowi. Pełną ochronę zapewnia wyłącznie wykupienie polisy od ognia i zdarzeń losowych, a także dodatkowo OC w życiu prywatnym. Dzięki temu można mieć pewność, że skutki zalania nie będą zbyt kosztowne, nawet jeśli w wyniku zdarzenia uszkodzony został drogi sprzęt RTV czy AGD.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dlaczego warto wykupić OC wraz z ubezpieczeniem mieszkania?

Podstawowy zakres polisy mieszkaniowej zazwyczaj zapewnia ochronę w przypadku pożaru oraz innych zdarzeń losowych, w tym również zalania przez sąsiada. Zdarza się, że opcja ta jest płatna dodatkowo, dlatego zawsze trzeba sprawdzić zakres ubezpieczenia. Jednak to nie wszystko, ponieważ znacznie więcej może kosztować zalanie czyjegoś mieszkania przez awarię, mającą miejsce w naszym lokalu. Ochrony na wypadek takiego zdarzenia nie ma w standardowych ubezpieczeniach mieszkaniowych. Zapewnia je OC w życiu prywatnym, które można dokupić do polisy. Dzięki zakupieniu takiego pakietu, ubezpieczyciel nie tylko pokryje szkody wyrządzone przez sąsiadów, ale wypłaci też odszkodowanie, gdy to my zalejemy czyjeś mieszkanie. Koszt takiej polisy zależy przede wszystkim od sumy ubezpieczenia. W przypadku zakupu OC należy określić kwotę, do której chcemy się ubezpieczyć. Do wyboru jest zazwyczaj kilka progów – im wyższy wybierzemy, tym większa będzie składka ubezpieczeniowa.

Na co zwrócić uwagę szukając polisy od zalania mieszkania?

Szukając polisy, która zabezpieczy nas na wypadek zalania mieszkania, zawsze trzeba porównać przynajmniej kilka ofert. Najwygodniej zrobić to online, ponieważ w sieci dostępne są praktyczne porównywarki ubezpieczeń. Kwestią najważniejszą są z pewnością sytuacje oraz zdarzenia, które zostały przez ubezpieczyciela wyłączone z ochrony. Informacje na ten temat znaleźć można w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W dokumencie tym powinna znaleźć się również definicja zalania, które najczęściej określone jest jako:

„niekontrolowane i niezamierzone wydostanie się wody, cieczy lub pary wodnej w związku z pojawieniem się określonych w OWU zdarzeń”

Polisa nie obejmuje więc zdarzeń wynikających z naszej niedbałości – w przypadku, gdy np. zapomnimy zakręcić kran, szanse na odszkodowanie są niemal zerowe. Zdarza się również, że w OWU zawarte są zapisy, które wyłączają odpowiedzialność ubezpieczyciela w sytuacji, gdy np. pęknie akwarium lub na suficie pojawią się zacieki będące efektem złego stanu technicznego dachu.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty