Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

Ubezpieczenie od awarii prądu

Opinie klientów:
4.7/5
Opinie klientów:
4.7/5
Ubezpieczenie od awarii prądu

Ubezpieczenia majątku to bardzo szeroka grupa różnorodnych ubezpieczeń, wśród których znajdują się ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenia ruchomości domowych oraz ubezpieczenia majątku firmy. To właśnie w ramach ubezpieczenia majątku firmy można uzyskać ubezpieczenie od awarii prądu. Ubezpieczenie domu lub mieszkania nie przewiduje tego rodzaju zabezpieczeń.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Dla kogo jest przeznaczony program Mieszkanie Plus

Program Mieszkanie Plus jest skierowany do wszystkich Polaków, którzy nie mają własnego mieszkania. Mogą to być osoby samotne lub całe rodziny. Program w zasadzie nikogo nie wyłącza, ale stosuje rozróżnienia. Przede wszystkim, Mieszkanie Plus, to program, który jest skierowany dla osób, które z różnych powodów nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego. Banki wprowadzają coraz liczniejsze utrudnienia i ograniczenia. Stawiają też bardzo wysokie wymagania osobom, które taki kredyt chcą zaciągnąć (np. 30% wkładu własnego). Nie każdy ma tak wysokie oszczędności. Ktoś kto ich nie ma, nie otrzyma zaś kredytu. Właśnie takie osoby mają otrzymać wsparcie z programu. Bardzo ważnym wskaźnikiem jest tu również to, że dochody zainteresowanego, mimo że są zbyt niskie by otrzymać kredyt, muszą być na tyle wysokie, że zainteresowany nie otrzyma mieszkania z gminy. Każdy, komu przysługuje mieszkanie gminne jest wyłączony z programu. Program, choć skierowany jest do wszystkich, bez ograniczenia wiekowego i bez warunków dotyczących statusu cywilnego (samotny, żonaty/zamężny, z dziećmi), to jednak faworyzować ma przede wszystkim rodziny wielodzietne.

Struktura programu Mieszkanie Plus

Program ma bazować na swego rodzaju zasobach, które należeć będą do Skarbu Państwa. W zasobach znajdować się będą grunty budowlane, a program ma wspierać budownictwo społeczne i spółdzielcze. Trzecim elementem mają być indywidualne konta mieszkaniowe. Tam, zainteresowani programem, będą mogli odkładać pieniądze na swoje mieszkanie, a wszyscy odkładający regularnie będą dodatkowo premiowani przez rząd.

Tanie budownictwo to tanie mieszkanie

Rząd planuje oferować mieszkania, których koszt wybudowania jest bardzo tani. Szacunki wskazują, że ma on zejść do 2-3 tysięcy za metr. Obecnie, koszty te są znacznie wyższe. Z czego to wynika? Najdroższe w budownictwie są grunty. Deweloper, który buduje blok mieszkalny musi bardzo dużo zapłacić za grunty. Jeżeli jednak obniżyć koszt przekazania gruntów, to koszt całej budowy znacznie spada. Przekazanie gruntów będzie możliwe z zasobów rządowych. Oczywiście, każdy taki państwowy grunt przeznaczony pod Mieszkanie Plus będzie przekazywany pod warunkiem, że na jego terenie będzie prowadzone budownictwo społeczne lub spółdzielcze.

Proces zakupu w ramach programu Mieszkanie Plus

Mieszkanie plus ma się opierać o wynajem mieszkania na preferencyjnych warunkach. Osoba dopuszczona do programu ma płacić niskie koszty wynajmu (10-20zł/m), które mają jednocześnie stanowić formę spłaty odsetek. Jeżeli jednak wynajmujący zdecyduje się na uzyskanie prawa własności do mieszkania, to wówczas jego czynsz zostanie powiększony o 20%. Ta kwota będzie liczona jako rata na spłatę całości, nie tylko odsetek. W ten sposób, po 25-30 latach spłacania, mieszkanie powinno przejść na własność zainteresowanego. Płacony czynsz będzie rozliczany jak rata kredytu. Początkowo większa jego część będzie pokrywała odsetki, a w mniejszej części wartość mieszkania, a z biegiem lat te proporcje będą się zmieniać i w efekcie większą część będzie stanowiła spłata salda, a nie odsetek. Pierwsze mieszkania podobno już powstają w większych miastach Polski, a nowi właściciele będą mogli się do nich wprowadzać już z początkiem 2018 roku. Podsumowując, program Mieszkanie Plus, ma w oparciu o atrakcyjną ofertę wynajmu zwiększyć dostęp do lokali mieszkalnych dla wielu Polaków. Jednocześnie, inwestycja poniesiona w wynajem ma się okazać zwrotna w taki sposób, że jest ona traktowana jako forma spłacania danego mieszkania. Te pieniądze nie przepadają. Warto śledzić informacje i weryfikować, czy rzeczywiście wszystko idzie zgodnie z planem. Jeżeli tak będzie, warto policzyć, czy skorzystanie z niego (o ile będzie możliwe) będzie też korzystne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty