Znajdź i kup najlepsze ubezpieczenie online

Porowneo.pl

Nieruchomości

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Opinie klientów:
4.9/5
Opinie klientów:
4.9/5
Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Coraz częściej człowiek otoczony jest różnego rodzaju sprzętami elektronicznymi. Mało tego, coraz częściej pełnią one rolę jego najważniejszych i oddanych asystentów. Właśnie dlatego uszkodzenie sprzętu elektronicznego bywa bardzo przykrym i dotkliwym zdarzeniem, które w konsekwencji może doprowadzić nawet do utraty cennych i wartościowych danych. Właśnie dlatego ubezpieczenie tego rodzaju sprzętów może się okazać szczególnie cenne.

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Zakres ochrony

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego obejmuje przede wszystkim różnego rodzaju telefony, komputery, tablety, laptopy, ale również aparaty fotograficzne czy odtwarzacze płyt i muzyki. Są to urządzenia stosunkowo delikatne i właśnie ta ich cecha skłoniła różnorodne towarzystwa ubezpieczeniowe do przygotowania oferty ochrony. Dzięki temu, wszystkie ważne dla klientów sfery i obszary mogą zostać objęte odpowiednim, dopasowanym ubezpieczeniem. Wymienione wcześniej urządzenia chronione są na wiele różnorodnych sposobów. Z jednej strony, ubezpieczenie pozwala pokryć szkody powstałe w wyniku nieumyślnego działania użytkowników. Działania, które doprowadziło właśnie do powstania szkody. To również ubezpieczenie, które uruchamia się, gdy do szkody dochodzi na skutek działania wody, ognia, silnego wiatru, czyli różnorodnych czynników naturalnych, które prowadzą do uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia. Niektóre firmy zabezpieczają na wypadek kradzieży. Oczywiście, sprzęt musi być odpowiednio zabezpieczony, a zdarzenie kradzieży zarejestrowane i potwierdzone przez policję. Nowością w ubezpieczeniu jest to, że obejmuje szkody nie tylko mechaniczne, ale również informatyczne. Jeżeli błędy we wprowadzonym oprogramowaniu powodują zniszczenie lub uszkodzenie urządzenia, zostaje zainstalowany wirus czy podobne zdarzenia mają miejsce, a efektem ich jest niesprawne urządzenie, to również prowadzi do rozpoczęcia procedury likwidacji szkody.

Przeczytaj więcej: Czy warto ubezpieczyć laptopa

Oferta ubezpieczeniowa

W ramach świadczonego ubezpieczenia można zdecydować się na różnorodne opcje. Wszystko po to, by to klient mógł precyzyjnie dopasować do siebie zakres i ofertę. I tak, ubezpieczenie obejmuje swoim działaniem zarówno uszkodzenie urządzenia, jak i jego zniszczenie. W przypadku uszkodzenia urządzenia w ramach ubezpieczenia przysługuje jego naprawa i profesjonalne serwisowanie. Dzięki temu można odzyskać dane na nośniku, odzyskać samo urządzenie i jego oprogramowanie. Jeżeli szkoda ma charakter informatyczny, to w ramach ubezpieczenia świadczone są usługi przez informatyka specjalistę, którego zadaniem jest naprawienie uszkodzonego kodu czy oprogramowania, usunięcie wirusa i zabezpieczenie cennych i ważnych dla klienta danych. W ten sposób można ocalić bardzo dużą część swojej własnej pracy. W razie uszkodzenia urządzenia ubezpieczony może otrzymać odszkodowanie w kwocie pozwalającej na odzyskanie sprzętu tej samej klasy. To bardzo ważne, ponieważ używany sprzęt traci na swojej wartości. Jeżeli ubezpieczenie pozwala odzyskać sprzęt tej samej klasy, znaczy że ubezpieczony nie będzie stratny na tym zdarzeniu. W tym przypadku zawsze warto wnioskować również o wsparcie informatyczne. Nawet jeżeli sprzęt się nie nadaje do użytku, to być może zapisane na nim dane nadal da się odzyskać, tylko trzeba do tego celu użyć profesjonalnego sprzętu i profesjonalnych rozwiązań. Odzyskanie danych może pomóc w oszczędzeniu czasu i zmniejszy rozmiar powstałej szkody. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego jest niezwykle ważne i istotne. Jego znaczenie rośnie dla osób, które elektronikę wykorzystują w swojej pracy zawodowej, a nie tylko towarzysko i rozrywkowo. Takie ubezpieczenie to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również, a może przede wszystkim czasu.

Zainteresuje Cię również:

Porównaj oferty ubezpieczenia OC i AC w 5 min!Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty

Ubezpieczenia nieruchomości

Porównaj oferty